28.5 C
Skoki
środa, 24.06.2026

Rowerem przez Wielkopolskę – gmina Skoki

Gmina Skoki stała się bohaterem 3 odcinka, 3 sezonu akcji Głosu Wielkopolskiego - Rowerem przez Wielkopolskę - promującej najlepsze, najciekawsze, najwygodniejsze i...

Rekordowa frekwencja na VI Cysterskim Rajdzie Rowerowym

Ponad pół tysiąca rowerzystów w piękną, słoneczną niedzielę 15 września, wybrało się na szlaki Puszczy Zielonka, by w finale spotkać się na mecie w Owińskach, a wszystko w ramach VI Rowerowego Rajdu Cysterskiego. Jak zawsze - nie zabrakło również amatorów nordic walking. Imprezę zorganizował Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka", a sfinansował Powiat Poznański.

Ostatni rajd tego roku

Rekordowa jak dotychczas grupa, blisko 120 rowerzystów wyruszyła 21 września z Rynku w Skokach, na trasę ostatniego (czwartego) w tym roku rajdu rowerowego zorganizowanego przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.
Rowerzyści mieli do pokonania ok. 18 km trasę wiodącą przez Karolewo, Szczodrochowo, Rejowiec, Stawiany i Pawłowo Skockie do Dąbrówki Kościelnej, gdzie w Gospodarstwie Agroturystycznym Hanny Sudoł „Ranczo w Dolinie" czekała na nas meta rajdu.

Dzień Ziemi na dwóch kółkach – rajd rowerowy

Rozpoczął się trzeci rok cyklu rajdów rowerowych organizowanych przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Inauguracja sezonu odbyła się 19 kwietnia rajdem z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Promocja Gminy Skoki na MTP

W obecnym 2007 roku gmina Skoki tak jak rok temu była obecna dwukrotnie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz pierwszy z końcem września na targach rolniczych FARMA w Pawilonie Regionów na stoisku Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, którego gmina Skoki jest członkiem. Podczas tych targów prócz zawsze promowanych walorów turystycznych główny nacisk położono na promocję nowowyznaczonego i oddanego do użytku pierwszego w Polsce Cysterskiego Szlaku Rowerowego, o którym pisaliśmy już wcześniej.

Rowerem do Zielonki

W minioną niedzielę 12 września ok 300 rowerzystów zjechało się do Zielonki w Puszczy Zielonce, aby wziąć udział w Jesiennym Rajdzie Rowerowym...

V wycieczka nordic walking w Rościnie w kolorach złotej jesieni

Ku uciesze organizatorów imprezy chętnych na spacer z kijami w niedzielne popołudnie 7 października nie brakowało. Prawie 50-osobowa grupa zjawiła się w Domu Rekolekcyjnym w Rościnnie, by wyruszyć w 8 km przechadzkę.

Beskid Niski deszczem i błotem płynący

Tegoroczne lato sprzyjało raczej turystyce i czynnemu wypoczynkowi. Praktycznie podczas wakacji tylko tydzień pogoda nie był sprzyjająca. Niestety obóz wędrowny skockich turystów z koła...

Turystyczne zakończenie lata

W sobotę 17 września, niemal 200 osób wzięło udział w Rajdzie na zakończenie lata w Puszczy Zielonce, którego organizatorem był Związek Międzygminny...

Z kijami marsz!

Nordic walking jest oryginalną formą ruchu powstałą w Finlandii w latach 20-tych XX wieku. Początkowo był to element treningu dla narciarzy biegowych. Z biegiem czasu przekształcił się w ciekawy i pożyteczny rodzaj rekreacji skierowanej do bardzo szerokiej grupy odbiorców. Dużą popularność zdobywa wśród turystów co cieszy tym bardziej, że możemy go propagować na terenie min. Puszczy Zielonka.
Chętnych zapraszamy 31 lipca o godz. 16 na stację PKP w Sławie gdzie opisaną poniżej trasę będzie można przejść z wykwalifikowanym przewodnikiem w ramach cyklu imprez III Lato z Przewodnikiem w Puszczy Zielonka.

Nasza strona korzysta z „ciasteczek”. Odwiedź naszą stronę polityki prywatności aby dowiedzieć się więcej o ciasteczkach oraz jak z nich korzystamy.
Website Security Test
Przejdź do treści