Minęło lato w „Stajni pod lasem”. Zakończyliśmy pierwszy sezon działalności Ośrodka Agroturystycznego w Łosińcu, który obfitował w wiele ciekawych wydarzeń, imprez i atrakcji.

Zdobyliśmy wiele bogatych doświadczeń, zawarliśmy nowe znajomości, poznaliśmy oczekiwania naszych klientów i wspólnie dobrze się bawiliśmy.

Od początku czerwca do końca sierpnia zorganizowaliśmy i braliśmy udział w licznych imprezach:

 • Zorganizowaliśmy trzydniowy biwak czerwcowy dla VI klasy szkoły podstawowej Nr 3 w Wągrowcu, która przyjechała do nas ze swoim wychowawcą – Panem Jakubem Kasper oraz Panią dyrektor – Anną Kasper. Wspólnie staraliśmy się zorganizować aktywnie czas młodzieży, zabawy i gry sportowe na powietrzu, spacery do lasu, ogniska itp. Dla chętnych były też przejażdżki na koniach, pomoc w pracach przy naszych zwierzętach i innych pracach gospodarskich. A podczas niepogody wszyscy mogli korzystać z bilarda, tenisa stołowego czy siłowni.Myślę, że ten wypoczynek należał do udanych, a Pani dyrektor zapowiedziała już następne wycieczki szkolne na jesieni.
 • Odbywały się u nas obozy jeździeckie dla dzieci i młodzieży (w lipcu jeden obóz i w sierpniu 2 turnusy), na których nasi młodzi kursanci mogli od podstaw zgłębiać sztukę jazdy konnej, a zaawansowani jeźdźcy próbowali swoich sił w skokach, ujeżdżeniu, a czasem wszyscy pomykaliśmy po leśnych ścieżkach na końskich grzbietach. Kurs obejmował również zajęcia teoretyczne, gdzie adepci mogli dowiedzieć się, co to właściwie jest koń, jak go lepiej poznać i zrozumieć. Był to również czas na dyskusje o jeździectwie, wymianę doświadczeń i ciekawe opowieści z życia wzięte. A później wszyscy wspólnie ścieliliśmy w boksach i dawaliśmy jeść naszym konikom. Obozy kończyły się rozgrywkami sportowymi i intelektualnymi, których przebieg dostarczał ich uczestnikom wiele radości i dobrej zabawy. A wieczorem rozpalaliśmy ognisko, by wspólnie gratulować sobie wytrwałości i osiągnięć jeździeckich, jeszcze raz razem przeżywać obozowe przygody i umawiać się na przyszłe szaleństwa. Wierzę, że wszyscy świetnie się bawili w „ Stajni pod lasem”, a niektórzy nawet wrócili na następny turnus. Ci, którym się to nie udało z pewnością wrócą w przyszłym roku, by doskonalić swoje umiejętności jeździeckie, odnowić przyjaźnie i miło spędzić wolny czas.
 • Gościliśmy w „Stajni pod lasem” również dzieci przebywające na półkoloniach w okolicznych domach kultury ( z domu kultury w Mieścisku – 80 osób, ze Skoków – ok. 30 osób ). Dla nich zaplanowaliśmy jednodniowe pikniki, na których każdy mógł zwiedzić naszą stajnię i posłuchać ciekawostek o koniach. Zorganizowaliśmy też zabawy sportowe, podchody, wspólne śpiewanie piosenek, przejażdżki na koniach, a na zakończenie wspólne pieczenie kiełbasek przy ognisku. Sportowe zmagania zostały uwiecznione na zdjęciach, a zmęczona i pełna wrażeń młodzież mogła spokojnie popołudniu wrócić do domów.
 • W sierpniu ( 15.08-02.09.2007 ) zorganizowaliśmy też wystawę obrazów Pana Jerzego Omelczuka, sparaliżowanego artysty, który maluje swoje obrazy ustami. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno przebywającej na obozie młodzieży, jak i osób zaproszonych z zewnątrz. Gościliśmy osobiście Pana Jerzego, który opowiedział nam o sobie i historii swojej twórczości. Mówił też o międzynarodowym stowarzyszeniu artystów malujących ustami i stopami, do którego należy i obiecał, że w przyszłości będziemy mogli wspólnie z nim i jego przyjaciółmi zorganizować cykliczne wystawy tematyczne na terenie naszego ośrodka, a może nawet ciekawy plener malarski, który zaowocuje nowymi pięknymi dziełami. Na zakończenie spotkania, na oczach zgromadzonych gości Pan Jerzy w ciągu niespełna godziny namalował ustami nowy obraz. Wszyscy byliśmy pod wielkim wrażeniem jego talentu. Podziwialiśmy też jego pasję, upór i odwagę, które pozwoliły mu na realizację marzeń. Czujemy się zaszczyceni, że mogliśmy poznać Pana Jurka i jego przyjaciół. Z pewnością kontakt ten zaowocuje jeszcze wieloma podobnymi wernisażami, o których będziemy informować wcześniej i zapraszać wszystkich czytelników.
 • Przez całe lato prowadziliśmy także kursy i lekcje jazdy konnej dla indywidualnych klientów i tych małych (od 5 lat) i tych dużych (bez granicy wieku). Oprowadzaliśmy też najmłodsze dzieci na kucyku i zapoznawaliśmy je z naszymi zwierzętami – 5 psów, 7 kotów, 2 koziołki.
 • Naszej stajni i naszych koni nie zabrakło również na wielu lokalnych imprezach:
  • Na Okręgowej Wystawie Koni w Skokach zorganizowaliśmy oprowadzanki na koniach dla najmłodszych i nie tylko.
  • Z przejażdżek konnych oraz kontaktu z naszymi rumakami mogli skorzystać również uczestnicy Pikniku Country w Wągrowcu (4-5.08.2007). Chętni mogli także odebrać u nas zdjęcia swoich pociech na końskim grzbiecie.
  • Na dożynkach w Bliżycach ( 25.08.2007r.) uczestniczyliśmy wspólnie z naszymi końmi w paradzie, a także zorganizowaliśmy oprowadzanki dla dzieci w trakcie całej imprezy.
  • Braliśmy też udział w comiesięcznej lokalnej gonitwie „Dragona” w Skokach ( 2.09.2007r.) , na której nasz koń Bamtivia pod jeźdźcem Adamem Szczepańskim zajął I miejsce w gonitwie i III miejsce w konkurencji „ trzy beczki”.
Cieszymy się, że w tak krótkim czasie udało nam się tak dużo zrobić, wziąć udział w tak wielu imprezach i z powodzeniem zaistnieć w 2007 roku jako Ośrodek Agroturystyczny propagujący jazdę konną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy pomogli nam w tych osiągnięciach i zapraszali nas na imprezy, a w szczególności:
– Panom: Krzysztofowi Koniarkowi i Lechowi Szymanowskiemu z domu kultury w Wągrowcu – Organizatorów Piknik Country
– Panu Marianowi Deminiakowi – organizatorowi Wystawy Koni Hodowlanych w Skokach i gonitwy „Dragona”
– Pani Elżbiecie Skrzypczak – organizatorce dożynek 2007 r. w Bliżynach

Dziękujemy też naszym wszystkim klientom i przyjaciołom, którzy nas w tym czasie odwiedzili i razem z nami mogli się wspólnie uczyć, bawić i spędzać miło czas. To oni nadają sens naszej działalności i są głównym motorem naszych przyszłych poczynań. To dla nich – dla Was mili goście otwieramy nasze podwoje i wspólnie z Wami chcemy się rozwijać.

Mamy nadzieję, że wspólnie zorganizujemy jeszcze wiele imprez, a my jako Ośrodek również
przedstawimy własne interesujące propozycje spędzenia wolnego czasu. Bo chcielibyśmy teraz i w przyszłości nieustannie dawać Wam radość, proponować aktywny wypoczynek w miłym towarzystwie i zapewniać coraz to więcej atrakcji.

Najbliższe planowane przez nas imprezy, na które serdecznie wszystkich zapraszamy to:
1. Jednodniowe weekendowe rajdy konne po Puszczy Zielonce dla zaawansowanych jeźdźców
2. I Hubertus Łosiniecki połączony z oficjalnym otwarciem Agroturystycznego Ośrodka Sportów Konnych i Rekreacjii „ Stajnia pod lasem” w Łosińcu
3. Liczne imprezy i zabawy okolicznościowe i wiele innych niespodzianek.

O terminach i programach wymienionych imprez będziemy Państwa na bieżąco informować w lokalnych mediach, na ulotkach i plakatach.
Jeśli ktoś z Państwa miałby jakieś ciekawe pomysły na wspólne spędzanie wolnego czasu i chciałby się z nami nimi podzielić, jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje.

Zapraszamy wszystkich miłośników przyrody, koni i dobrej zabawy do „Stajni pod lasem” i spędzenia wspólnie miłych chwil.

Małgorzata Bobrownicka
Wiesław Szczepański

KONTAKT : Agroturystyczny Ośrodek Sportów Konnych i Rekreacji „Stajnia pod lasem”
Łosiniec 18A
62-285 Popowo Kościelne
tel.: (061) 892 41 48
tel./fax: (061) 892 41 67
tel. kom: 512 18 40 30 Małgorzata Bobrownicka