
Tym razem o swoich podróżach, zgromadzonej w skockiej bibliotece publiczności, w dniu 3 października opowiadał znany prezenter pogody, dziennikarz, ale przede wszystkim podróżnik – Jarosław Kret.
Rajd rowerowy „Na tropie średniowiecznych wojów”

Po raz V Burmistrz Miasta i Gminy Skoki wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowali rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca w dniu 3 czerwca br.
W Gminie Skoki pogoda zawsze w cenie!

Co tu dużo pisać! Pogoda się udała i frekwencja uczestników także! Tak sezon turystyczny rozpoczęła Gmina Skoki oraz Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, II już raz organizując z początkiem sezonu pieszy marsz pod nazwą „My się zimy nie boimy…”.
„Mali skoccy podróżnicy” – odsłona I Afryka

Zgodnie z planem rozpoczęty został w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Skokach projekt pn.: „Mali skoccy podróżnicy – cykl spotkań podróżniczych dla dzieci z terenu Gminy Skoki” Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny”.
Wakacyjne wspomnienie z Jarosławca

Już po raz 21 grupa skockich harcerzy z 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” oraz towarzyszący im „cywile” odwiedziła stanicę harcerską „Leśna Polana” w Jarosławcu należącą do hufca ZHP Sławno.
Nie jesteśmy z cukru! Czyli I wycieczka Nordic Walking

Blisko 40 osobowa grupa osób z terenu Gminy Skoki, ale także też Poznania, Wągrowca, Murowanej Gośliny czy z Popowa Kościelnego nie wystraszyła się niezbyt zachęcającej pogody, deszczowej i pochmurnej i stawiła się w dniu 15 kwietnia przy stacji kolejowej w Sławie Wlkp., by wziąć udział w pieszej wycieczce Nordic Walking.

Podobnie jak w roku ubiegłym Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował II rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 31 maja tego roku. Grupa ok. 60 rowerzystów wyruszyła w liczącą 15 km trasę wokół jez. Budziszewskiego. Na trasie, na uczestników czekała niespodzianka. Nawiązywała ona do tematu przewodniego poprzedniego rajdu, a mianowicie ptaków. Tym razem nie był to wykład i slajdy o obrączkowaniu ptaków, mogliśmy bezpośrednio uczestniczyć w tym wydarzeniu.








Unia Europejska



















