Kolonia letnia w Murzasichle  trwała od 4.07. – 13.07.2017r. Z Gminy Skoki wzięło w niej udział 35 dzieci.

Po długiej podróży, uczestnicy dotarli do miejsca noclegowego 4.07.2017r. wieczorem. Zakwaterowani zostali w pensjonacie „Willa Płazówka” w pokojach 3,4,5 osobowych. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu kolacji ustalone zostały grupy wychowawcze i przydzieleni wychowawcy a następnie przedstawione zostały regulaminy obowiązujące na koloniach oraz podstawowe zasady życia kolonijnego: regulamin uczestnika kolonii, ppoż, poruszania się po drogach, kąpieli wodnych, rozkład dnia oraz zasady współżycia w grupie. Przedstawione zostały również zasady bezpiecznego korzystania z boisk przy pensjonacie podczas gier i zabaw ruchowych oraz zasady zachowania i higieny w warunkach kolonijnych.

Zgodnie z programem kolonii dzieci uczestniczyły w następujących wycieczkach:
* wycieczce do Zakopanego
* wycieczce do Morskiego Oka
* wycieczce  na Gubałówkę i na Ząb
* wycieczce do Jaszczurówki
* wycieczce do Aqaparku w Zakopanem
* wycieczce do  Gliczarowa Górnego
* wycieczce na Rusinową Polanę
* wycieczce na Wiktorówki

Dużo radości dostarczyło kolonistom spotkanie z Góralem tzw. „Posiada  z Góralem”. Poza tym dzieci zobaczyły kompleks skoczni narciarskich, Muzeum Tatrzańskie, cmentarz na Pęksowym Brzysku, szałas pasterski- Bacówkę na Rusinowej Polanie oraz kilkakrotnie główną ulicę Zakopanego- Krupówki. Codziennie koloniści mogli zachwycać się zabytkami budownictwa regionalnego, poznawaniem fauny i flory Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Na kolonii  odbywały się zajęcia sportowo – rekreacyjne promujące zdrowy styl życia i aktywność ruchową (  gimnastyka, gry i zabawy ruchowe, taneczne, rozgrywki sportowe). Program wypoczynku obejmował również działania kształtujące i prezentujące właściwe nawyki w zakresie promocji zdrowego stylu życia.

Podczas kolonii zostały przeprowadzone zajęcia profilaktyczne na następujące tematy:
– „Co warto wiedzieć o alkoholu i czy umiem odmawiać”
– „Co warto wiedzieć o narkotykach, uczymy się odmawiać, asertywność czyli sztuka bycia sobą”
– Bezpieczna woda
– Co nas uzależnia
– Borelioza- choroba przenoszona przez kleszcze
– Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach.

Ponadto na kolonii zorganizowano wiele imprez kolonijnych:
– prezentację grup
– kalambury
– zabawę: ” Mam talent”
– zabawę:” Jaka to melodia”
– zabawę: „Randka w ciemno”
– wybory Miss i Mistera kolonii
– chrzest kolonijny
– dzień sportu
– karaoke
– dyskoteki
– gry, zabawy, konkursy

Kierownik kolonii
Marek Łuka