Wielki sukces młodych skockich turystów. Na rozgrywanym w Nowym Tomyślu Finale Wojewódzkim XLVI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno – Krajoznawczego PTTK rywalizację zdominowały drużyny ze Skoków.

Młodsza startująca w pionie szkół podstawowych w składzie Rafał Jarzębowski, Michał Szklennik, Marcin Nogajewski i starsza – gimnazjalistki w składzie Paulina Kubicka, Paulina Kawczyńska, Małgorzata Surdyk. Jak można się domyśleć obydwie ekipy stanęły na najwyższym stopniu podium.

Droga do sukcesu nie była jednak łatwa uczestnicy musieli wykazać się bardzo zróżnicowaną wiedzą i umiejętnościami. Umiejętnościami. m.in: w ramach Turnieju przeprowadzone zostały następujące konkurencje:

1. Test krajoznawczy – 50 pytań
2 .Test wiedzy turystycznej – 20 pytań
3. Test wiedzy topograficznej – 10 pytań /wiadomości z zakresu podstawy programowej z geografii i przyrody;
4. Turystyczny marsz na orientację
5. Kolarski tor przeszkód
6. Samarytanka:

  • test wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny i ogólnych zasad udzielania pierwszej pomocy – 10 pytań,
  • praktyczna umiejętność udzielania pierwszej pomocy,

7. Turystyczne ABC:

  • mierzenie odległości w terenie,
  • rozpoznawanie obiektów krajoznawczych Wielkopolski,
  • ochrona przyrody – Parki krajobrazowe Wielkopolski
  • gwara poznańska

8. Ocena uprawnień i odznak turystycznych PTTK.

Wszystko to rozgrywane było w dniach 18 – 19 V w Nowym Tomyślu i okolicach. Kiedy jury podliczało wyniki uczestnicy wraz z opiekunami zwiedzili nowotomyskie ZOO oraz Muzeum Wikliniarstwa.

Nagrodą poza pucharem i dyplomami jest udział w Finale Centralnym XLVI OMTTK PTTK, który w tym roku zostanie rozegrany w Wadowicach. Ten wielki sukces nie byłby możliwy gdyby nie wielkie zaangażowanie Rodziców i osób życzliwych, za co bardzo dziękują uczestnicy i opiekunowie przygotowujący Barbara i Andrzej Surdyk