14.4 C
Strona główna O nas Nasza gmina

Nasza gmina

Lokalizacja Skoków

• Gmina Skoki leży w woj. wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim, 38 km na północny wschód od Poznania.
  • Centrum administracyjne stanowi miasto Skoki, które prawa miejskie uzyskało w 1367r. na mocy przywileju nadanego przez króla Kazimierza Wielkiego.
  • Cały obszar gminy zamieszkuje ponad 9400 osób z czego w Skokach ponad 4200
  • Od roku 1995 współpracujemy w ramach trójstronnego partnerstwa z Gminami: Drechterland w Holandii oraz Bardowick w Niemczech
  • Przyrodniczo Gmina Skoki położona jest na malowniczym Pojezierzu Wielkopolskim, w dolinie rzeki Malej Wełny, zajmując obszar 19 852 ha.
  • Skoki i okolice to typowo rolniczo-turystyczny obszar. Rolnictwo zajmuje tu 56% obszaru, 17 jezior wraz z ciekami wodnymi to ponad 2% terenu, a ponadprzeciętna lesistość dochodzi do 36%.
  • Najbardziej atrakcyjnym przyrodniczo kompleksem leśnym jest Park Krajobrazowy „Puszcza Zielonka”.
  • Gmina oferuje swoim mieszkańcom i turystom piękno przyrody, bogate w grzyby lasy oraz pełne ryb jeziora.
  • Poprzez liczne produkty turystyczne zachęcamy do aktywnego wypoczynku.
Website Security Test