W obecnym 2007 roku gmina Skoki tak jak rok temu była obecna dwukrotnie, na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Po raz pierwszy z końcem września na targach rolniczych FARMA w Pawilonie Regionów na stoisku Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”, którego gmina Skoki jest członkiem. Podczas tych targów prócz zawsze promowanych walorów turystycznych główny nacisk położono na promocję nowowyznaczonego i oddanego do użytku pierwszego w Polsce Cysterskiego Szlaku Rowerowego, o którym pisaliśmy już wcześniej.

 

 

Najważniejszą jednak akcją promocyjną był udział po raz drugi w największych turystycznych targach w Polsce TOUR SALON 2007 w dniach 24-27 października. Gmina Skoki promowała swoje walory na dwóch stoiskach.

Podobnie jak w zeszłym roku na stoisku Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, której jesteśmy członkiem.

ZOBACZ FILM

Tegoroczna koncepcja stoiska oparta była na połączeniu Kórnickiego zamku ze ścianą lasu symbolizującą „Puszcze Zielonka”, nad którą górowała wieża widokowa znajdująca się na najwyższym jej wzniesieniu czyli Dziewiczej Górze, z wieży tej rozciąga się panorama całego Poznania oraz Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka”.

Na stoisku można było zasięgnąć szczegółowych informacji o walorach turystycznych wszystkich 9 gmin wchodzących w skład PLOT, oraz otrzymać materiały promocyjne w tym z terenu naszej gminy.

Drugim stoiskiem na którym była obecna nasza gmina była ekspozycja Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” którego hasło brzmiało „POCZUJ NATCHNIENIE”.

Stoisko promowało projekt obecnie realizowany przez Związek, czyli „Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka” dofinansowany z środków Unii Europejskiej w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.

 

 

Zwiedzanie zabytków, zapoznanie się z dziedzictwem drewnianej architektury sakralnej oraz poznawanie walorów przyrodniczych, ciekawych ofert aktywnego wypoczynku w siodle oraz podczas rowerowych i pieszych eskapad i wiele innych pomysłów na spędzanie wolnego czasu z dala od miejskiego zgiełku – to propozycje, jakie przygotowaliśmy dla odwiedzających nasze stoisko.

Zwiedzający mieli również możliwość uczestniczenia w premierowej projekcji filmu dotyczącego Szlaku Kościołów Drewnianych.

Udany pomysł na prezentację obydwu stoisk został zauważony, nie tylko przez zwiedzających, ale również przez Kapitułę Konkursu ACANTHUS AUREUS. Zespół jurorów pod przewodnictwem prof. Henryka Mruka z Akademii Ekonomicznej w Poznaniu uznał, iż nasze stoiska w największym stopniu ułatwia kontakt z klientami i sprzyja celom marketingowym.

Na wieczornym bankiecie uroczyście odebraliśmy przyznane nam prestiżowe statuetki, należy wspomnieć iż jest to druga tego typu nagroda dla Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, pierwszą otrzymaliśmy w roku ubiegłym.


Nagroda dla stoiska PLOT


Nagroda dla Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”