380 osób na liście startowej, która wypełniła się w pierwszych dniach zapisów oraz super frekwencja podczas imprezy nich świadczy doskonale o tym, że koronawirus nie zniszczył w nas chęci aktywności fizycznej.

Ten wstęp dotyczy imprezy, która miała miejsce 19 marca – Rozpoczęcie Sezonu Turystycznego w Puszczy Zielonce. Po dwóch latach przerwy wróciliśmy do Sławicy w gminie Skoki, do Gościńca Winnica aby na 3 sposoby: rowerowo, spacerowo i biegowo rozpocząć symbolicznie turystyczną aktywność w Puszczy Zielonce. Organizatorem wydarzenia był Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” w partnerstwie z gminą Skoki.

Grubo ponad 100 rowerzystów pokonało 28 km trasę pod przewodnictwem skockiej grupy rowerzystów Tour De Sklep Skoki Team.

Tyleż samo piechurów z kijkami lub bez przemaszerowało ok 11 km. Opiekunami tego pieszego stada było po raz kolejny małżeństwo: Małgorzata i Remigiusz Florysiakowie, tubylcy ze Sławicy.

Biegaczom na 11 km dystansie przewodził mieszkaniec Sławy Wielkopolskiej Marek Duduś, a grupę zamykała skoczanka Katarzyna Borowczyk.
Bardzo Wam dziękujemy, bo kto jak nie miejscowi znają swój teren najlepiej.

Po tej ogromnej dawce słońca i endorfin wszyscy spotkali się w Gościńcu Winnica aby uzupełnić kalorie, spotkać się i podsumować to wydarzenie. Wśród uczestników rozlosowano gadżety rekreacyjno-sportowe.

A jak było? Niech najlepiej pokażą zdjęcia naszego zaprzyjaźnionego fotografa Tomasz Szwajkowskiego