9 tyś kilometrów autostopem – ze Skoków na Ural, Kaukaz i Bałkany
Zapraszamy do Śnieżycowego Jaru

Śnieżyca Wiosenna jest rośliną cebulkową, osiągającą wysokość do 30 cm, z dwoma (rzadziej 3 lub 4) odziomkowymi liśćmi, szerokości do 1 cm. Łodyga zwykle z 1 kwiatem. Białe działki okwiatu z żółtawą (lub zielonkawą) plamą na szczycie tworzą jednakowy, wewnętrzny i zewnętrzny okółek. Szyjka słupka jest silnie maczugowato zgrubiała. Zapylana jest przez owady. Owoc stanowi gruszkowata torebka. Nasiona punktowane cebulki śnieżycy wiosennej zawierają trujące substancje chemiczne.
Pierwszy rajd tego roku! Ale nie ostatni :-)

Po długiej i srogiej zimie nastała wreszcie przez wszystkich długo oczekiwana wiosna, zrobiło się ciepło i przyjemnie. Dla miłośników dwóch kółek napędzanych siła własnych mięśni nastał wreszcie czas, aby wyciągnąć z garaży i piwnic swoje rowery, zrobić przegląd, posmarować to i owo, dokręcić tu i tam i wyruszyć przed siebie.
Puszcza Zielonka ze swoją ofertą w Łodzi

Oferta turystyczna gmin z obszaru „Puszczy Zielonka” po raz kolejny była obecna na stoisku promocyjnym w ramach Wielkopolskiej Organizacji Turystycznej podczas XIX Targów - Regiony Turystyczne NA STYKU KULTUR, które miały miejsce w dniach 22-24 lutego w Łodzi.
LATO = OBÓZ = JAROSŁAWIEC = PRZYGODA = WYPOCZYNEK = ZABAWA = WSPOMNIENIA

Można by pisać jeszcze więcej synonimów na określenie obozu w Jarosławcu, ale musieli by tego dokonać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ja. Jest bowiem w tym miejscu jakaś magiczna moc, która przyciąga nas w to miejsce. Nie inaczej było i w tym roku Grupa harcerzy 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego wsparta cywilami i tym razem gościła na „Leśnej Polanie” – stanicy hufca ZHP Sławno.
Rajd rowerowy „Na tropie średniowiecznych wojów”

Po raz V Burmistrz Miasta i Gminy Skoki wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowali rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca w dniu 3 czerwca br.
III Rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka – sokole oko!

Dopiero co wyleczyliśmy zakwasy w mięśniach po ubiegłotygodniowym rajdzie ekoPuszcza Wpuszcza, a tu kolejny rajd rowerowy. Tym razem zorganizowany w całości przez burmistrza Miasta i Gminy Tadeusza Kłosa pod nazwa III Rajd Rowerowy z okazji Dnia Dziecka, jak w latach minionych w ramach Kampanii Profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł.








Unia Europejska



















