IX już edycja Rajdu „Puszcza Wpuszcza” znalazła swój finał na targowisku w Skokach. 2 trasy nordic walking i 6 tras rowerowych przywiodło do Skoków ok 200 uczestników imprezy organizowanej przez Zwiazek Miedzygminny Puszcza Zielonka.

Na mecie na rajdowiczów czekał posiłek regeneracyjny, a po chwili wytchnienia możliwość uczestnictwa w pokazach ratownictwa medycznego, gdzie można było dowiedzieć się jak skutecznie udzielić pierwszej pomocy i nie bać się defibrylatora w razie potrzeby użycia go. Swoją wiedzą w ramach tego tematu dzielił się ratownik medyczny pan Krzysztof Tyborski z Wągrowca. Swoje umiejętności ratownicze ratownictwa drogowego prezentowali także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Skokach, przyjechali na sygnale, rozcięli wrak samochodu i uratowali znajdującą się wewnątrz poszkodowaną w wypadku osobę udzielając jej niezbędnej pomocy. Oczywiście były to ćwiczenia stanowiące atrakcje dla uczestników rajdu – strażakom życzymy aby takich akcji mieli w swojej pracy jak najmniej.   Rajd zakończył się konkursem z nagrodami, w którym udział mogli wziąć zgłoszeni w terminie uczestnicy.

Sponsorami imprezy byli: Gmina Skoki, Związek Miedzygminny Puszcza Zielonka, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Organizatorzy dziękują: strażakom ochotnikom z OSP w Skokach za pokaz ratownictwa drogowego. Księdzu Karolowi Kaczorowi za oprowadzenie po kościele. Muzeum Regionalnemu z Wągrowca, Kurkowemu Bractwu Strzeleckiemu w Skokach oraz Kołu PZW w Skokach za udostępnienie stołów i krzeseł oraz panom Alojzemu Pacholskiemu i Wojtkowi Glinkiewiczowi, a także pani Danucie Śliwie i panu Eugeniuszowi Jackowi za pomoc organizacyjną.