Od 9 do 13 czerwca klasa, 8d Szkoły Podstawowej w Skokach wraz z kilkoma osobami z innych klas ósmych wybrała się na wycieczkę w okolice Krakowa. Spaliśmy w schronisku młodzieżowym „Małgosia” z pięknym ogrodem, położonym w urokliwej miejscowości – Łazy.

Pierwszego dnia odwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze
w Częstochowie.

Kolejnego dnia z rana wybraliśmy się do Wadowic na kremówki.

Z rynku „papieskiego miasta” pojechaliśmy do Energylandii w Zatorze, gdzie doznaliśmy zastrzyku adrenaliny na licznych atrakcjach i kolejkach.

11 czerwca mieliśmy okazję powtórzyć sobie historię z czasów II wojny światowej, dzięki wizycie w muzeum w Auschwitz-Birkenau. Była to bardzo poruszająca wizyta. Poznaliśmy realia życia ludzi, którzy się tam znaleźli.

Wieczorem miało miejsce ognisko, podczas którego wspólnie miło spędziliśmy czas na rozmowach i pieczeniu kiełbasek.

W przedostatni dzień wybraliśmy się do Jaskini Wierzchowskiej, a po południu do Krakowa. Zobaczyliśmy tam piękny rynek, sukiennice oraz zwiedziliśmy Katedrę Wawelską, w której pochowane są wybitne polskie postaci historyczne.

W dzień powrotu po drodze z okien autobusu zobaczyliśmy wyjątkową na skalę światową Pustynie Błędowską, a następnie odwiedziliśmy Zamek w Ogrodzieńcu.

Po długiej drodze zmęczeni, ale szczęśliwi powróciliśmy do domów.

Jeszcze przez długi czas będziemy wspominać ten wspólny wyjazd i wracać pamięcią do odwiedzanych miejsc. Dziękujemy wychowawcy i opiekunom za wspaniałą wycieczkę na zakończenie naszej edukacji w Szkole Podstawowej w Skokach.

Galeria zdjęć z archiwum uczestników wyjazdu przedstawia uczestników oraz odwiedzane miejsca: