Aleksandra Tyll mistrzynią powiatu kobiet

10 października w MDK w Wągrowcu rozegrano Mistrzostwa Powiatu Wągrowieckiego w Warcabach.

grupa dzieci, młodzieży i ich opiekunów stoi do wspólnego zdjęcia. Trzymają dyplomy i puchary.

W zawodach startowało 27 zawodników, w tym 14 z Gminy Skoki. Mistrzynią powiatu kobiet została Aleksandra Tyll, trzecie miejsce zajęła Magdalena Załęska, a czwarte Katarzyna Laube. W kategorii junior 13-18 zwyciężył Dawid Laube, a drugie miejsce zajęła Anastazja Balcer.

W kategorii junior do lat 12 zwyciężył Klaudiusz Balcer. Kolejne miejsca zajęli: Amelia Załęska, Adela Balcer, Kamil Laube i Jowita Balcer.

W kategorii seniorów zwyciężył Mare Thielmann z Wągrowca, Mateusz Tyll był trzeci, Robert Tyll jedenasty, Mirosław Piechocki czternasty, Krzysztof Balcer szesnasty. W punktacji rodzin zwyciężyła rodzina Tyllów przed rodzinami Balcerów, Laubów i Załęskich.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie dzieci do turnieju.


Brązowy medal Stanisława Przybysza w Mistrzostwach Wielkopolski w Biegach Przełajowych

5 października w Żerkowie odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych.

Uczestniczyło w nich 38. Drużyn reprezentujących wielkopolskie podstawówki.

Uczeń Szkoły Podstawowej w Skokach – Stanisław Przybysz uplasował się na 3 miejscu zdobywając brązowy medal, który był jedynym medalem w zawodach, a pierwszym w Żerkowie. Drugim w historii, brązowym medalem był w 2018 r. wywalczony w Solcu przez ucznia Macieja Łuczaka.

6 zawodników stoi na podium

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza zajęła 8 miejsce w województwie wielkopolskim i 8 w klasyfikacji powiatów. Uczniowie zajęli następujące miejsca: 6 Tomasz Sosnowski, 10 Oskar Szawuła, 11 Aleksander Czarnecki, 11 Amelia Borowczyk, 13 Mateusz Piela, 18 Barbara Hybiak, 18 Maciej Pawlak, 19 Amelia Załęska, 22 Maja Łuczak, 23 Daria Kamińska, 24 Joanna Tomczak, 27 Julia Rubert, 28 Zuzanna Kaszewska, 29 Jakub Rozmiarek, 30 Jakub Szymkowiak, 36 Klaudiusz Balcer.

Opiekunem drużyny była Katarzyna Dziel i Janusz Bojarski.


Wojewódzka Olimpiada Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej

2 października w Lesznie odbył się finał Wojewódzki Olimpiady Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej, w którym reprezentacja Gminy Skoki w punktacji powiatowej zajęła 5 miejsce.

Wygrał powiat Szamotuły przed powiatami Ostrów Wlkp., Wolsztyn i Chodzież.

W klasyfikacji powiatowej naszych zawodników zwyciężył Mirosław Piechocki, który wyprzedził Waldemara Żołądkowskiego, Marcina Nogajewskiego , Dawida Ziemeckiego i Artura Żołądkowskiego.

Olimpiada rozegrana była w 3 konkurencjach.

W konkursie wiedzy 6 był Mirosław Piechocki.

Marcin Nogajewski został wicemistrzem wielkopolski w kolarskim torze sprawnościowym.

4 nagrodzonych uczestników stoi do wspólnego zdjęcia

W marszu na orientację najlepszy wynik osiągnął Dawid Ziemecki, który odszukał w lesie wszystkie 10 punktów kontrolnych. Olimpiada odbyła się jako etap współzawodnictwa powiatów o puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

W bieżącym roku reprezentanci Gminy Skok wygrali turniej warcabowy, zdobyli brązowe medale w turnieju szachowym, zajęli drugie miejsce w Rajdzie „Mickiewiczowskim Szlakiem”, ósme miejsce w biegach przełajowych.