Z przykrością informujemy wszystkich miłośników dwóch kółek, iż szlak rowerowy R9 w systemie szlaków rowerowych Puszczy Zielonka biegnący głownie przez Gminę Skoki jest na pewnym odcinku nieprzejezdny.

Z uwagi na bardzo wysokie stany wód tej wiosny grobla pomiędzy rzeką Małą Wełną a stawami rybnymi w Skokach została przerwana. Jest to przykre bo jeden z najbardziej malowniczych odcinków tego szlaku został wykluczony w tym roku. Jak donosi Gospodarstwo Rybackie w Skokach do końca sezonu turystycznego nie zostanie to naprawione.

R9_2

R9_1

Jednakże nie zniechęcamy rowerzystów do jazdy szlakiem R9, proponujemy objazd przez Skoki, a zatem:

  • Dla jadących od strony Potrzanowa po dojechaniu do granicy stawów na jazie na Małej Wełny proponujemy pojechać prosto ulicą Polną, pojedziemy ok. 1,5 km i wyjedziemy w mieście naprzeciwko Komisariatu Policji, jesteśmy teraz na trasie Cysterskiego Szlaku Rowerowego (CRS) którego znaki będą nas prowadzić. Tu skręcamy w prawo, przejeżdżamy tory kolejowe i kierujemy się na wprost ul. Antoniewską następne ok. 1,5 km. Dojeżdżamy do mostu na Małej Wełnie, po lewej stronie widzimy ostatni budynek na tej ulicy i za nim skręcamy w lewo w las, żegnamy CRS i powinniśmy dojrzeć znów oznaczenie R9. Jesteśmy ponownie na szlaku R9.
  • Dla jadących od strony Raczkowa sytuacja odwrotna, po wyjechaniu na asfalt ul. Antoniewskiej nie skręcamy w lewo w kierunku stawów rybnych, ale jedziemy do miasta.Koło Komisariatu Policji skręcamy w lewo w ul. Polną, którą dojeżdżamy do jazu na małej Wełnie i tym samym wracamy na szlak R9

Poinformujemy wszystkich rowerzystów niezwłocznie po ustaniu utrudnień na szlaku.

R9