W piątkowe popołudnie, 1 lipca miała miejsce VII Noc Kościołów Drewnianych. Jest to przedsięwzięcie organizowane przez Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka” mające na celu ożywić Szlak Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka. W ramach Nocy Kościołów odbywają się w wybranych świątyniach koncerty o najróżniejszym repertuarze i stylu jednakże dopasowane do miejsca w jakim się odbywają.

Podczas VII edycji odbyły się dwa koncerty. Pierwszy o godz. 18 w kościele w Węglewie (Gmina Pobiedziska). Wystąpił w nim żywiołowy zespół Gospel Joy. Drugi z koncertów, o godz. 20 miał miejsce na terenie Gminy Skoki, w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rejowcu. Ten drewniany, modrzewiowy kościół choć niewielki to pomieścił ponad 70 melomanów. Koncert poprzedziło zwiedzanie kościoła z regionalistą Włodzimierzem Buczyńskim i ks. proboszczem Błażejem Czarneckim.

W rejowieckim kościele odbył się koncert pod tytułem „Na Wiele Strun”. Klasyka, folk, muzyka filmowa to gatunki reprezentowane podczas koncertu. Wystąpiły w nim dwa duety: skrzypcowy małżeństwa Urszuli i Andrzeja Gniewków z Jeleniej Góry występujący pod nazwą „JAK AMADEUSZ” oraz wiolonczelowo-cytrowy duet Grzegorza Tomaszewskiego (cytra) i Małgorzaty Ruszniak (wiolonczela). Duet JAK AMADEUSZ w programie miał utwory kompozytorów takich jak  J.Haydn, W.A.Mozart, C.Stamitz, G.Ph.Telemann. Z kolei w wykonaniu duetu cytrowo – wiolonczelowego usłyszeć mogliśmy kompozycje Grzegorza Tomaszewskiego na cytrę i wiolonczelę – kujawiaki i polonezy inspirowane polską muzyką tradycyjną. W finale dwa duety połączone w jeden kwartet zagrały znane tematy muzyki barokowej oraz filmowej.

W tym roku Noc Kościołów będzie miała swoją jesienną edycję. Podczas VIII odsłony we wrześniu zagrają: 24 w Kicinie – Maleo Reggae Rockers i 25 w Wierzenicy Krzysztof Antkowiek.

Już dziś serdecznie zapraszamy.

Galeria zdjęć z koncertu:

[Not a valid template]