23 września odbył się kolejny już rok z rzędu w gminie Skoki, ale pierwszy przy współpracy miasta Wągrowca
Skocko – Wągrowiecki Rajd Dzień Bez Samochodu.

Impreza z udziałem ponad 80 rowerzystów odbyła się z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności (dawniej Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu).


Celem tej kampanii jest zachęcenie mieszkańców miast do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków transportu: chodzenia pieszo, jazdy na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej itp. Kulminacyjnym punktem kampanii jest Dzień bez Samochodu, który przypada 22 września.

Cykliści do wągrowieckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zjechali się w 3 grupach (2 wągrowieckich i 1 skockiej).

Na mecie przed losowaniem drobnych upominków sportowo – rekreacyjnych na uczestników czekała grochówka i kiełbasa do własnoręcznego usmażenia nad ogniskiem, co wbrew pozorom może być dla co niektórych nie lada atrakcją.

Bardzo dziękujemy pani dyrektor OSiR w Wągrowcu Marcie Gogolewskiej za przyjęcie naszej propozycji współorganizacji tego wydarzenia oraz za wszelaką pomoc i organizację mety.
Dziękujemy także wągrowieckiemu oddziałowi PTTK im. Waldemara Balcerowicza za organizację wągrowieckich tras i opiekę nad uczestnikami rajdu.

Zdjęcia: Karolina Stefaniak i Roman Kozłowski