Loga_do_NW


Startem i metą dla kolejnej pieszej wycieczki 13 maja br było Gimnazjum w Skokach. Pogoda tym razem dopisała, choć rano jeszcze się na to nie zapowiadało.

Gmina Skoki jest piękna i malownicza, więc trasa wycieczki nie mogła być inna! Ok. 6 km wiodło lasami od Gimnazjum w kierunku Potrzanowa, jez. Maciejak, przecinała kilkukrotnie kanał Dzwonowski. O walorach przyrodniczo-kulturowych terenu opowiedział uczestnikom Łukasz Ogórkiewicz.

Wszystko to poprzedziła krótka rozgrzewka i instruktarz podstaw techniki Nordic Walking.

Po powrocie do Gimnazjum czekała na wędrowców pyszna zupa ogórkowa oraz test wiedzy krajoznawczej. Kto uważnie słuchał pana Łukasza ten poradził sobie bez trudu. Dla trzech najlepszych czekały nagrody w postaci akcesoriów Nordic Walking, a tym razem byli nimi pani Halina Wojciechowska i pani Aniela Zawidzka ze Skoków oraz pani Aleksandra Frankowska z Bolechówka. Reszta uczestników testu została nagrodzona gadżetami Gminy Skoki. Natomiast osoby uczestniczące po raz pierwszy otrzymały najnowszy przewodnik po Puszczy Zielonka.

Niedzielna wycieczka była drugą z pięciu w ramach „Cyklu wycieczek pieszych w Gminie Skoki” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER za pośrednictwem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” w Wągrowcu.

Organizatorzy serdecznie dziękują panu Wiesławowi Sierzchule dyrektorowi Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach za pomoc organizacyjną.

III_WycieczkaNa następną imprezę zapraszamy już 24 czerwca (niedziela), godz. 15:00, start i meta przy świetlicy wiejskiej w Pawłowie Skockim.