20 C
Skoki
piątek, 28.07.2017

Z wizytą w Bardowick

W dniach 7-9 marca 2014 sześcioosobowa grupa mieszkańców Gminy Skoki wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami zagranicznych gmin partnerskich: Drechterland w Holandii i Bardowick w Niemczech. Spotkanie odbyło się pośrodku, czyli w Bardowick.

Sztuka ukraińska w Skokach po raz kolejny

Po raz kolejny już mieszkańcy Gminy Skoki mieli okazję poznać i bliżej przyjrzeć się ludowej sztuce Ukrainy. A wszystko to za sprawą wizyty, jaką złożyły nam w dniach od 17 do 21 października trzy artystki z Ukrainy, panie Lubow Boblo, Ludmiła Krasucka – Rucyk i Walentyna Korobko, przedstawicielki Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Słonecznik” w Białej Cerkwi.

Międzynarodowe Zawody Wędkarskie w Gminie Skoki

W ramach współpracy partnerskich Gminy w dniach 1-5 sierpnia wędkarze z Koła PZW nr 120 w Skokach gościli zagranicznych wędkarzy, a głównym punktem ich pobytu były Międzynarodowe Zawody Wędkarskie, które rokrocznie na zmianę odbywają się w innej z Gmin.

Chór Kameralny w Lüneburgu

To już niemalże tradycja, że w okresie przed bożonarodzeniowym Chór Kameralny pod kierownictwem Andrzeja Kaliskiego, na zaproszenie Internationale Partnerschaften im Landkreis Lüneburg składa wizytę w zaprzyjaźnionej gminie niemieckiej Deutsch Evern w powiecie Lüneburg, który jest powiatem partnerskim z Powiatem Wągrowiec.

Polen-Reiseimpressionen” – ,,Moja Polska- wrażenia z podróży”. – wystawa zdjęć berlińskiej dziennikarki – Gerlinde...

Dnia 2.06.2012 w siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Skoki miał miejsce wernisaż wystawy zdjęć berlińskiej dziennikarki Gerlinde Schmidt zatytułowanej:

Polen-Reiseimpressionen” - ,,Moja Polska- wrażenia z podróży”.

Wspomnienia z Ukrainy

W dniach 10-19 października 2011 r. grupa skockiej młodzieży przebywała z wizytą u swoich przyjaciół w Białej Cerkwi na Ukrainie. Był to już drugi wyjazd na Ukrainę zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Polskich Olimpijczyków w Skokach w ramach podpisanego w październiku ubiegłego roku porozumienia o współpracy z Miejskim Gimnazjum nr 2 w Białej Cerkwi. Celem współpracy obu szkół jest: wzajemne poznanie kultur, tradycji, historii, języka realizowane m.in. poprzez wymianę młodzieży i wspólny udział w projektach. Taki projekt edukacyjny realizuje właśnie nasze skockie gimnazjum.

Polsko-Niemiecko-Holenderskie wędkowanie w Holandii

W ubiegłym roku na Skockiej ziemi organizowane były Międzynarodowe Zawody Wędkarskie Polsko-Niemiecko-Holenderskie wędkarzy z partnerskich gmin Skoki – Bardowick – Drechterland. W tym roku kolejne zawody z tego cyklu zorganizowali na swojej ziemi wędkarscy przyjaciele z Holandii. Zaproszenie do przyjazdu w dniach 15-18 września przyjęła 13 osobowa grupa wędkarzy i ich rodzin z Koła PZW nr 120 w Skokach.

Wakacje w Bardowick w Niemczech

W dniach od 25 lipca do 4 sierpnia 2011 roku, 22 osobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu Gminy Skoki wraz z opiekunami spędzała po raz XVI wakacyjny czas w zaprzyjaźnionej gminie partnerskiej Bardowick w Niemczech.

Ukraińska sztuka ludowa na skockiej ziemi.

Na zaproszenie Samorządu i Gimnazjum w Skokach z trzydniową wizytą w Skokach pod koniec marca przebywały cztery panie, nauczycielki i artystki z miejscowości Biała Cerkiew na Ukrainie, na co dzień pracujące w Domu Kultury „Słonecznik”, gdzie uczą dzieci i młodzież zarówno ukraińskiej sztuki ludowej jak i różnych technik artystycznych.

Zapaleńcy wędkarstwa z Niemiec i Holandii w gościnie u skockich wędkarzy

Po zakwaterowaniu, w pięknym Ośrodku Akademii Sztuk Pięknych, w godzinach popołudniowych nasi goście przybyli na stawy „U Leszka", gdzie już ich oczekiwali skoccy wędkarze wraz ze swymi rodzinami, którym towarzyszył przewodniczący Rady Zbigniew Kujawa także członek Koła PZW. Po sympatycznych powitaniach, nastąpiło trwające do zmierzchu wędkowanie. Spotkanie zakończyło się wędkarską grochówką, oraz kiełbaską i karkówką z grilla. Dla amatorów słodkiego były też placki i małą czarna, a każdy spragniony mógł się uraczyć „Zimnym Lechem" i szeroką gamą napojów chłodzących.

Polub nas na Facebooku!

Jeśli lubisz naszą stronę i chcesz być na bieżąco, użyj poniższego przycisku aby być z nami!