Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki od początku stanowią jedną z wielu imprez towarzyszących Świętu Miasta i Gminy Skoki. Zapoczątkowane w roku 1967 w ramach obchodów 600 –  lecia Miasta nad jeziorem Rościńskim, w późniejszych latach towarzyszyły imprezom organizowanym z okazji Dni Skoków, a od kilkunastu lat uroczystościom odbywanym w ramach wspomnianego na wstępie Święta Miasta i Gminy. Przez wiele lat impreza ta gromadziła wielu wędkarzy z kraju i z zagranicy i stanowiła jedną                  z promocji skockiego środowiska. Tym bardziej cieszy fakt, że „po roku organizacji na wygnaniu”, a konkretnie na jeziorze Rogozińskim, 16 czerwca ponownie powróciła ona na teren Skoków – wprawdzie jeszcze nie na jezioro Rościńskie, a  dzięki przychylności Koła Wędkarskiego „Troć” na jezioro Karolewskie, ale i tak powraca do wspomnianej roli promotora Miasta i Gminy Skoki.

            Zawody w dniu 16 czerwca zgromadziły 11 trzyosobowych reprezentacji wędkarzy, w tym 9  z Kół Wędkarskich oraz pasjonatów wędkarstwa z Urzędu Miasta i Gminy i Bractwa Kurkowego w Skokach. Towarzyszyli im opiekunowie i koledzy oraz organizatorzy, łącznie kilkadziesiąt osób, którzy zyskali możność poznania tego zakątka Ziemi Skockiej. Wędkowano w 3 sektorach, a zajęcie stanowisk przez zawodników nastąpiło tradycyjnie po omówieniu regulaminu zawodów i losowaniu miejsc, w trakcie których każdy zawodnik został obdarowany pakietem śniadaniowym oferowanym przez Firmę „Majka”.

            Wędkowano od godziny 9.oo do 13.oo a nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, która po podsumowaniu wyników uzyskanych przez zawodników w poszczególnych sektorach ogłosiła, że zwycięzcą zwodów została drużyna PZW Wojnówko. Drugie miejsce zajęła  reprezentacja Koła Lubonianka, a trzecie miejsce drużyna gospodarzy jeziora Karolewskiego- Koła Troć. Zespół w składzie: Mariusz Kielma, Robert Chelwing i Leszek Stoiński wystawiony przez organizatora zawodów- Koło Skoki znalazł się tuż za podium i zajął miejsce czwarte. Na kolejnych miejscach uplasowały się zespoły reprezentujące Koła PZW: Tarpan, Mieścisko, Energetyk, Murowana Goślina i Starołęka oraz zespoły wystawione przez Urząd Miasta i Gminy i przez skockie Bractwo Kurkowe.

Zwycięzca zawodów – drużyna Wojnówka opuszczała Skoki z Pamiątkowym Pucharem ufundowanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki Tadeusza Kłosa, a jej członkowie, podobnie jak wszyscy pozostali uczestnicy zawodów obdarowani zostali również  sprzętem wędkarskim przydatnym w realizacji swej pasji.

Pobyt nad jeziorem Karolewskim w dniu 16 czerwca zakończyła wspólna konsumpcja wędkarskiej grochówki sponsorowanej przez organizatorów a przygotowanej przez kolegów Karola Neumanna i Jarosława Klewenhagena.

Zarząd Koła Wędkarskiego w Skokach w imieniu organizatorów i uczestników zawodów za naszym pośrednictwem  wyraża szczere podziękowania dla Zarządu i członków Koła Wędkarskiego Troć za kolejne udostępnienie jeziora Karolewskiego, które umożliwiło  kontynuowanie tej wieloletniej imprezy wędkarskiej