W dniach 7-9 marca 2014 sześcioosobowa grupa mieszkańców Gminy Skoki wzięła udział w spotkaniu z przedstawicielami zagranicznych gmin partnerskich: Drechterland w Holandii i Bardowick w Niemczech. Spotkanie odbyło się pośrodku, czyli w Bardowick. Głównym tematem było wypracowanie nowego modelu kontaktów i współpracy międzynarodowej. Podpisano aneks do obowiązującej trójstronnej umowy partnerskiej, którego głównym założeniem jest powierzenie animacji współpracy partnerskiej inicjatywie społecznej mieszkańców, organizacji oraz stowarzyszeń działających na terenie gmin partnerskich, tym samym zdjęto obowiązek organizacji kontaktów partnerskich z samorządów gmin, które w obecnej chwili mogą na miarę swoich możliwości wspierać inicjatywy swoich mieszkańców.

Na pamiątkę dotychczasowej współpracy partnerskiej przed urzędem gminy w Bardowick przedstawiciele trzech gmin zasadzili pamiątkowe drzewo.

W programie wyjazdu był też udział w corocznym Balu Korzonkowym, tj. tradycyjnej zabawie kończącej czas zimowej przerwy w pracach polowych, z ceremonią koronacji nowej miss, zwanej według tradycji regionalnej „królową korzonkową”, która przez okres roku (aż do następnego balu), będzie uświetniać swoją obecnością wszystkie ważne lokalne uroczystości. Nowo wybranej Królowej swoje gratulacje i słodki upominek złożył Zbigniew Kujawa Przewodniczący Rady Miejskiej Gminy Skoki.