Tam trwa okrutna wojna! Już rok trwa agresja Rosji na sąsiednią Ukrainę. Kraj ten potrzebuje wsparcia w każdej formie.

Nie tak dawno temu do Tarnopola wybrali się: Marcin Krzepkowski archeolog Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz członek Towarzystwa Miłośników Miasta Skoki i Ziemi Skockiej i jeden z odkrywców Dzwonowa oraz Karol Kłos. Zabrali ze sobą żywność, która nie wymaga np. obróbki termicznej, odzież, powerbanki, latarki, opatrunki, zabawki dla dzieci, a także zakupiony dla Tarnopolskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego im. Wołodymyra Hnatiuka agregat prądotwórczy.

Na gości z Polski czekał prof. Bohdan Strotsen, zaprzyjaźniony archeolog. – Część darów przekazanych także przez skoczan została później przetransportowana na front – wyjaśnia Karol Kłos. – Trasę do Tarnopola pokonaliśmy w 12 godzin, a przekroczenie granicy odbyło się szybko i sprawnie.