Gmina Skoki od kilkunastu lat współpracuje z dwoma gminami z Europy zachodniej. Jest to trójstronna współpraca z Gmina Bardowick w Niemczech oraz Drechterland w Holandii. Wieloletnie kontakty mieszkańców tych Gmin zaowocowały już wiele lat temu nawiązaniem się samodzielnej współpracy różnych organizacji. Godnym pochwały przykładem współpracy i realizowaniem wspólnych projektów są spotkania Kurkowych Bractw Strzeleckich ze Skoków i Bardowick oraz Związków Wędkarskich ze Skoków, Bardowik i Drechterland. Współpraca ta jest inicjatywą oddolną członków tych Stowarzyszeń, którzy sami organizują wyjazdy i przyjazdy swoich zagranicznych partnerów ze wsparciem finansowym Urzędu Miasta i Gminy w Skokach z strony Gminy Skoki.

W ramach tej współpracy w dniach 1-5 sierpnia wędkarze z Koła PZW nr 120 w Skokach gościli zagranicznych wędkarzy, a głównym punktem ich pobytu były Międzynarodowe Zawody Wędkarskie, które rokrocznie na zmianę odbywają się w innej z Gmin.

Niemieccy i holenderscy wędkarze gościli w Skokach w Pałacu należącym do Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Oprócz zawodów zorganizowano dla nich wyjazd do Poznania, gdzie zwiedzono Browar Poznański LECH, Centrum Sportu i Rekreacji Malta w Poznaniu oraz podziwiano panoramę Poznani i parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” z wieży widokowej na Dziewiczej Górze w Czerwonaku. Członkowie rodzin wędkarzy, którzy nie brali udziału w zawodach odwiedzili także Wągrowiec. Dla gości zorganizowano w Bibliotece koncert muzyczny na którym wystąpił młody utalentowany muzyk ze Skoków Maciej Kujawa. Zagranicznym gościom towarzyszyli podczas całego pobytu skoccy wędkarze z rodzinami.

Najważniejsze jednak dla wszystkich były zawody, które w tym roku odbyły się w Miescisku na stawach należących do pana Pawlińskiego. Tym razem skoccy wędkarze nie okazali się gościnni, drużyna w składzie: Alojzy Pacholski, Jerzy Ślósarczyk, Wojciech Kłosowski, Zbigniew Kujawa, Piotr Barbrakowski i Jacek Dudek złowiła łącznie największą ilość ryb, tj. 64,06 kg, z czego indywidualnie najwięcej złowił pan Jacek Dudek, czyli 21,90 kg ryb. II miejsce z wynikiem 44 kg ryb wywalczyła drużyna z Holandii, a III (27,60 kg) drużyna z Niemiec. Uroczyste podsumowanie wyników oraz wręczenie nagród i pucharów odbyło się w pałacu w Skokach przy obecności Burmistrza Miasta i Gminy Tadeusza Kłosa.