W dniach od 3 do 6 sierpnia na zaproszenie skockiego Koła Polskiego Związku Wędkarskiego kolejny raz w Skokach gościli wędkarze z zaprzyjaźnionej Zbiorczej Gminy Bardowick w Niemczech i tej wizycie poświęcamy kilka zdań poniżej.                  

13 osobowa niemiecka delegacja, w tym 8 wędkarzy pod przewodnictwem Jürgena Warnecke oraz członkowie ich rodzin z niezastąpionym, towarzyszącym wszystkim spotkaniom mieszkańców naszej Gminy z mieszkańcami Bardowick, a występującym w roli tłumacza Martinem Rudolfem, przybyła około godziny 17,00 i zakwaterowanie znalazła w Domu Plenerowym Uniwersytetu Artystycznego w Skokach. Tutaj też swych gości powitali przedstawiciele naszych wędkarzy z Prezesem Jackiem Dudkiem i Honorowym Prezesem Alojzym Pacholskim na czele.

Gospodarze- skoccy członkowie Koła PZW, robili wszystko by uatrakcyjnić pobyt gości. Stąd tez piątek przeznaczyli na wizytę w nowym, choć już też mającym swe lata, poznańskim ZOO. Dzień ten zakończyła wspólna obiadokolacja gości i gospodarzy.   

Sobotę, przeznaczono na realizacje wspólnych pasji gości i gospodarzy, a więc na Spławikowe Zawody Wędkarskie. Odbyły się one na jeziorze Borowym z udziałem po 8 zawodników – wędkarzy ze strony gości i gospodarzy. Po podsumowaniu wyników okazało się, że ich zwycięzcą w punktacji drużynowej, łowiąc 6,90 kg ryb została drużyna z Bardowick. Drugie miejsce z 6,17 kg ryb zajęli gospodarze, czyli wędkarze ze Skoków. Na ich pocieszenie ujawniamy, że w punktacji indywidualnej tryumfował Hubert Radziński, do siatki którego trafiło 2,62 kg ryb. Drugim wędkarzem w tej klasyfikacji z 1,94 kg złowionych ryb, był Jürgen Warnecke. Po zawodach, ich uczestnicy oraz towarzyszące imprezie osoby przemieściły się nad jezioro Dzwonowskie, gdzie miała miejsce dalsza część sobotniej imprezy. Głównym sponsorem zawodów było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „7 Ryb”, a zwody odbyły się o Puchar Prezesa Stowarzyszenia. Karolina Stefaniak członek Zarządu Stowarzyszenia wręczyła uczestnikom zawodów pamiątkowe medale i dyplomy, a zwycięzcom z Bardowick i Skoków pamiątkowe puchary. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali także pamiątkowe kubki z logo „7 Ryb”. Zwody zakończył wspólny grill.

Niedzielę, kolejny dzień przyjacielskiego spotkania, przeznaczono na wspólną rozrywkę. Wypełniły ją konkurencje sportowe wywołujące dużo emocji i humoru. Było więc: strzelanie z wiatrówki, strzelanie kijem hokejowym piłki do bramki, rzuty kółkiem, rzuty lotką do tarczy oraz rzuty kaloszem. Na zwycięzców w każdej konkurencji czekały upominki.

Wieczorem goście i gospodarze z udziałem Burmistrza Tadeusza Kłosa spotkali się przy biesiadnym stole. Teraz też nastąpiło podsumowanie przyjacielskiego spotkania, w trakcie którego Burmistrz na ręce przedstawicieli obu reprezentacji – Jurgena Warnecke z Bardowick i Prezesa Jacka Dudka z PZW Skoki, przekazał Pamiątkowe Puchary świadczące o udziale w Zawodach. Z kolei wszyscy zawodnicy obdarowani zostali upominkami ufundowanymi przez skockie Koło, przy czym odbyło się to w ten sposób, że kolejno wg zajętych miejsc podchodzili do miejsca ich prezentacji i dokonywali wyboru interesującej ich nagrody.

W poniedziałek, 7 sierpnia po śniadaniu, żegnani przez przedstawicieli gospodarzy, niemieccy goście udali się w drogę powrotną do swych domów i rodzin.

Ps: By dopełnić obraz tego przyjacielskiego spotkania informujemy, że w składzie zawodników z Bardowick biorących udział w Zawodach Wędkarskich wystąpili: Jürgen Warnecke, Jürgen Hans Delenburg, Bernd Legeler, Wincent Warnecke, Jürgen Hoppe, Jörn Warnecke, Albert Hans Battcher i Rolf Kuchnert, a  skocką drużynę tworzyli: Zbigniew Kujawa, Piotr Babrakowski, Marek Kubicki, Marian Konrad, Hubert Radziński, Wiesława Szymczak, Andrzej Szymczak i Alojzy Pacholski.

Na podstawie przekazu Sekretarza Koła PZW Piotra Babrakowskiego opracował Edmund Lubawy