Po raz kolejny już mieszkańcy Gminy Skoki mieli okazję poznać i bliżej przyjrzeć się ludowej sztuce Ukrainy. A wszystko to za sprawą wizyty, jaką złożyły nam w dniach od 17 do 21 października trzy artystki z Ukrainy, panie Lubow Boblo, Ludmiła Krasucka – Rucyk i Walentyna Korobko, przedstawicielki Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Słonecznik” w Białej Cerkwi. Panie spędziły czas w naszej gminie niezwykle pracowicie, przeprowadzając warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży ze świetlicy środowiskowej w Potrzanowie oraz dla uczniów skockiego gimnazjum. Nie zabrakło także czasu na zwiedzenie najpiękniejszych miejsc naszego regionu, w tym Poznania. Jednak punktem kulminacyjnym tej wizyty była VIII Gala Produktów Regionalnych, w czasie której artystki prezentowały swoje prace oraz techniki malowania palcami „Petrykiwkę” i malowania na korze brzozowej „Berestę”. Była to niezwykle ciekawa możliwość poznania kultury oraz tradycji ukraińskich, o których panie niezwykle chętnie i bardzo interesująco opowiadały mieszkańcom naszej gminy. Okazja ta była tym bardziej atrakcyjna, że wszystkie trzy artystki niejednokrotnie wystawiały swoje prace zarówno na Ukrainie, jak i w Polsce, z dużymi sukcesami. Gala bardzo przypadła naszym gościom do gustu i obiecały, że na pewno jeszcze do nas powrócą.