22 luty to święto skautów i harcerzy na całym świecie, tego dnia do szkoły ubieramy się w mundury, organizujemy zbiórki, puszczamy audycje w których informujemy o swojej działalności.

Nie inaczej było w Skokach. Zuchy, harcerze i harcerze starsi działający w 7 Skockiej Drużynie Harcerskiej „HYCE” zaprezentowali się w swoich środowiskach. Natomiast w weekend zaplanowano hufcowe obchody DNB w Wągrowcu. W piątkowy wieczór stawiliśmy się w Miejskim Gimnazjum nr 1, które na najbliższe trzy dni stało się naszą bazą. Najbardziej intensywna była sobota. Tego dnia zorganizowano bieg patrolowy po Wągrowcu. Dostaliśmy plan miasta na którym było kilka punktów zagadek, które musieliśmy znaleźć na podstawie zdjęć oraz punkty obstawione przez 102 WDW gdzie uczestnicy biegu musieli wykazać się sprytem i zręcznością oraz niezłą kreatywnością.

Kulminacja hufcowych obchodów miała miejsce w Centrum Edukacji Leśnej „U Króla”. Na zaproszenie komendanta hufca harcmistrza Krzysztofa Wojtaszka przybyli zaproszeni goście m.in. Wicestarosta Wągrowiecki Michał Piechocki oraz burmistrz Krzysztof Poszwa. Spotkali się tam przedstawiciele wszystkich drużyn działających w hufcu Wągrowiec. Po polowej mszy świętej ogłoszono wyniki rankingu drużyn. W tegorocznej edycji „Hyce” zajęły II miejsce. Były też rozmowy, śpiewajki i kiełbaski z rusztu. Na noc wróciliśmy do bazy. Następnego dnia na apelu kończącym w rywalizacji patroli na najwyższym stopniu podium stanął nasz patrol ‘Wataha”. Gratulujemy. Wszyscy zmęczeni ale zadowoleni wróciliśmy doskoków.

hm. Andrzej Surdyk HR