Po raz kolejny reprezentacja ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach a jednocześnie harcerze 7 SDH „HYCE” wygrała finał wojewódzki 50 Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Zuzanna Jeske, Jakub Szymkowiak, Stanisław Wróbel. Przygotowywana przez nas drużyna po sukces sięgnęła we Włoszakowicach koło Leszna. Na sukces złożyła się całoroczna praca, dzięki której poradzili sobie z testem krajoznawczym, pierwszą pomocą, przepisami ruchu drogowego, oceną odległości „na oko”, marszem na orientację, rozpoznawaniem liści, tropów i obiektów.

Nagrodą jest finał centralny, który odbędzie się w dniach 6-9 czerwca w Kozienicach. Jest to wielka promocja dla szkoły oraz naszego miasta i gminy. Warto przypomnieć, że wcześniej nasi reprezentanci stawali na podium krajowej rywalizacji.

Barbara i Andrzej Surdykowie

Fot. Andrzej Surdyk