Od wielu lat gminy leżące na terytorium Parku Krajobrazowego „Puszcza Zielonka” tj. Skoki, Murowana Goślina, Kiszkowo, Pobiedziska, Czerwonak i Swarzędz organizują imprezę inaugurującą rozpoczęcie sezonu turystycznego na obszarze Puszczy. Od trzech lat sercem tego wydarzenia jest zajazd „Gościniec Winnica” w Sławicy w Gminie Skoki. Jest to impreza dedykowana pieszym, rowerzystom i biegaczom. Odbyła się 19 marca 2017.

Tym razem na trasę 30 km w „Puszczę Zielonkę” wyruszyło blisko 200 rowerzystów, na trasę 11 km wokół jez. Włókna ponad 100 piechurów z kijkami i blisko 30 biegaczy.

Pogoda w tym dniu dopisała, humory też. Na ponad 300 uczestników na mecie czekał Burmistrz Gminy Skoki Tadeusz Kłos, który oficjalnie dokonał otwarcia sezonu turystycznego, życząc wszystkim samych pozytywnych wrażeń na turystycznych szlakach „Puszczy Zielonki” i nie tylko.

Rajd zakończyło rozlosowanie wśród zgłoszonych w terminie uczestników gadżetów turystycznych.

Galeria zdjęć z imprezy: