Spinningowali na Warcie

wedkarze-warta-320  pasjonatów spinningu z Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Skokach, 25 września wzięło udział w zorganizowanych przez Zarząd  zawodach spinningowych na Warcie. Impreza odbyła się w Tucholi koło Sierakowa, a po jej zakończeniu – ważeniu ryb i podsumowaniu-  okazało się, że ryba, a konkretnie okonie, tego dnia dopisały 6 wędkarzom.

Wśród tych 6, najlepszym spinningowcem dnia, z wagą 0,635 kg złowionych ryb okazał się Piotr Konrad. II miejsce, łowiąc 0,570 kg okoni zajął jego ojciec Marian Konrad, a III miejsce z 0,365 kg Robert Chelwing. Ich tryumf w Tucholi upamiętniają ufundowane przez Kolo i wręczone im Puchary Pamiątkowe.

Wyjazd do Tucholi, jak każdą imprezę wędkarską zakończono wspólnym posiłkiem, tym razem kawką, herbatką i kiełbaską z wody.

Minął tydzień i w niedzielę, 2 października reprezentacja Koła: Mariusz Kielma, Robert Chelwing i Henryk Eliński, uczestniczyła w Zawodach Wędkarskich na jeziorze Jamno w Wojnówku. W Zawodach tych, odbywanych na żywej rybie, dzięki złowionemu przez Roberta Chelwinga szczupakowi o wadze 3,85 kg, Skoczanie odnieśli zdecydowane zwycięstwo i wrócili z Medalem za I miejsce.

Na podstawie relacji Sekretarza Koła Piotra Babrakowskiego

Foto. Piotr Babrakowski


Sprzątanie świata

wedkarze-sprzatanie-swiata-4Odpowiadając na Apel Burmistrza, wędkarze zrzeszeni w  Kole nr 120 Polskiego Związku Wędkarskiego, włączyli się do akcji Sprzątania Świata i  24 września wzięli udział w sprzątaniu Gminy Skoki, a konkretnie  przybrzeżnych wód oraz otoczenia jeziora Borowego i jeziora Dzwonowskiego.

Zebrane kilka worków różnorakiego rodzaju odpadów, będących świadectwem wcześniejszej obecności w tych miejscach ludzi, w tym nieprzestrzegających regulaminów wędkarzy, uczestnicy akcji własnym transportem dostarczyli do Selektywnego Punktu Zbiórki Odpadów.

W tym miejscu przypominamy, że zgodnie z regulaminem każdy wędkarz wytworzone przez siebie w trakcie łowienia ryb odpadki jest zobowiązany zabrać ze sobą i o tym też organizatorzy każdorazowo przypominają przed rozpoczęciem zawodów.

Foto. Piotr Babrakowski