W kalendarzu Koła PZW nr 120 w Skokach zawsze mają miejsce zawody, w których puchar i statuetki funduje prezes koła Jacek Dudek.

Zawody z udziałem 24 wędkarek i wędkarzy rozegrane zostały 21 sierpnia na Jeziorze Budziszewskim. Na starcie stanęły także dwie juniorki: Julia Konrad i Karolina Wawrzyniak. Mama Karoliny rywalizowała w kategorii seniorów. Upał niezbyt dokuczał, a i ryby dopisały, choć przeważały ukleje. Zdarzały się też leszcze, płocie i drapieżne okonki.

Zawody rozegrano metodą spławikową. Przed zawodami dokonano losowania stanowisk przy pomocy…bębna od pralki.

Po czterech godzinach łowienia komisja dokonała ważenia ryb, które następnie wróciły do wody, a wyniki trafiły do protokołu.  W kategorii juniorów zwyciężyła Julia Konrad z wynikiem 1,96 kg. Jej młodsza koleżanka Karolina złowiła 0,96 kg. Warto dodać, że w kategorii seniorów rywalizował zarówno tata, jak i dziadek Julii, a mama pomagała Agnieszce Dudek w nakarmieniu uczestników zawodów.

W kategorii seniorów najlepszy wynik osiągnął Mariusz Kaszewski, który złowił 8,5 kg ryb. Drugi wynik zawodów uzyskał Mariusz Kielma z wynikiem 8 kg, a trzecie miejsce „wyłowił” Hubert Radziński z wynikiem 7,03 kg. Mariusz Kielma otrzymał też statuetkę za złowioną największą rybę (leszcz o wadze 1,02 kg). Nagrodę dla weteranów otrzymał Karol Neumann.

Wręczenia pucharów dla najlepszych dokonał prezes koła Jacek Dudek, a po zawodach wszyscy uczestnicy mogli się pokrzepić kiełbaskami i bigosem. Przed zawodami wszyscy też otrzymali pakiety z prowiantem i napojami chłodzącymi.

Następne zawody powinny być rozegrane we wrześniu, a rywalizacja toczyć się będzie o puchar przewodniczącego rady miejskiej Zbigniewa Kujawy.

zdjęcia Franciszek Szklennik: