Wprawdzie „Dziadek Mróz” w tym roku nieco pokrzyżował plany Koła PZW i zamierzone w dniu 2 grudnia Zawody Mikołajkowe musiały zostać odwołane – cienka warstwa lodu, która pokryła jezioro Dzwonowskie, uniemożliwiła wędkowanie zarówno z lodu jak i na wodzie.

Ale „zima” się wycofała i Zarząd Koła, a wraz z nim „zapaleńcy wędkarscy” w liczbie 18, po tygodniu, w niedzielę 9 grudnia o godzinie 7.oo zebrali się nad wodą, a po omówieniu postanowień regulaminu wypłynęli na wody jeziora i rozpoczęli 5 godzinne wędkowanie.

Każdy wg uznania mógł łowić na spinning lub na żywą rybę, lub na obie te metody na przemian.

Wyniki były różne i na zakończenie o godzinie 13oo, jedni z dumą prezentowali swe trofea, a drudzy z cichą zazdrością mogli  sobie tylko na nie popatrzeć i pomarzyć, że następnym razem to oni będą zwycięzcami.

Największymi szczęściarzami, a zarazem zwycięzcami Mikołajkowych Zawodów zostali i pucharowe miejsca zdobyli zdobywcy szczupaków i okoni: Marian Konrad złowił 2,482 kg, Hubert Radziński- 2,443 kg i Leszek Stoiński- 2,30 kg. Tuż za podium z 1,74 kg drapieżników uplasował się relacjonujący za pośrednictwem piszącego te słowa imprezę – Piotr Babrakowski.

Po zakończeniu czynności Komisji sędziowskiej każdy mógł się uraczyć własnoręcznie upieczoną nad ogniskiem kiełbaską.

Uhonorowanie zwycięzców pucharami pamiątkowymi nastąpiło w trakcie Wędkarskiej Wigilii w dniu 15 grudnia AD 2018.