Wszystko sprzyjało tegorocznym Spławikowym Zawodom Wędkarskim zorganizowanym 22 kwietnia przez Koło PZW Nr 120 w Skokach pod hasłem „Otwarcie sezonu”. Wszystko, a więc nie tylko pogoda, wysoka  frekwencja i przychylność gospodarza wód jeziora Łomno – Koła Nr 141 w Wojnówku, ale i ryby, które same zdawały się ustawiać w kolejce na haczyk.

W rezultacie po 4 godzinnym wędkowaniu nie było nikogo spośród 30 wędkujących, z którym Komisja sędziowska nie miała by pracy. W siatkach wszystkich 26 seniorów, 2 przedstawicielek płci pięknej oraz jednej juniorki i jednego juniora pływały ryby. Zawartości wszystkich siatek zostały zważone przez Andrzeja Janiszewskiego i Andrzeja Szymczaka wspomaganych przez kolegów wędkarzy z Koła w Wojnówku. Po podsumowaniu i ustaleniu punktacji kolega Andrzej Janiszewski w imieniu Komisji sędziowskiej ogłosił wyniki rywalizacji i z Prezesem Koła Jackiem Dudkiem wręczył nagrody zwycięzcom.

Zawodników klasyfikowano w 3 kategoriach i dzisiaj powtarzając słowa, które padły 22 kwietnia nad Łomnem możemy powiedzieć, że zwycięzcą w kategorii pań została Karolina Grunwald, w siatce której „ocenie Komisji poddało” się 5,12 kg ryb. Pani Karolina okazała się też zawodnikiem, któremu udało się złowić największą rybę dnia- karpia o wadze 3,25 kg. Oba te sukcesy przypominać będą jej otrzymane w nagrodę pamiątkowe statuetki. Statuetka potwierdzać też będzie zajęcie pierwszego miejsca w kategorii juniorów przez Julię Konrad- złowiła 2,13 kg ryb i w ogólnej punktacji uplasowała się wyżej od niejednego z seniorów.

W kategorii seniorów najlepszy wynik, łowiąc 6,28 kg ryb osiągnął Robert Chelwing. Na drugim miejscu z 6,21 kg ryb uplasował się Leszek Stoiński, a na trzecim z 5,90 kg ryb Dawid Gidziński. Ich sukcesy potwierdzają puchary pamiątkowe.

Godnym odnotowania i sensacyjnym wydarzeniem zawodów, choć nie podlegającym odrębnej punktacji, bo nie przewidzianym w regulaminie, jest  fakt złowienia przez Henryka Elińskiego węgorza o długości 70 cm i wadze 1,03 kg.

Jak każda impreza wędkarska, tak i opisywane wyżej zawody nie obyły się bez „posiłków regeneracyjnych” dla uczestników. Były więc kanapki na rozpoczęcie dnia, zimne i ciepłe napoje w  trakcie oraz gorąca „smażonka” na zakończenie, a wszystko to przygotowane przez doskonale wpisującego się w rolę kucharza Jarosława Klewenhagena.

Fundatorem nagród i posiłków dla uczestników był Zarząd Koła.

Minęło 5 dni i pasjonaci wędkowania na morzu 27 kwietnia udali się na połów dorszy. 
W rozbawionym towarzystwie szybko dotarto do Kołobrzegu i zakwaterowano się na kutrze
„Nurek I”. Pogoda dopisała i tym razem i 17 uczestników, tej ponadprogramowej wyprawy złowiło łącznie 270 sztuk dorszy. Przeprowadzono też pomiary złowionych ryb- w tym miejscu dla niewtajemniczonych wyjaśniam, że obowiązuje tu inna punktacja i o zajęciu poszczególnych miejsc decyduje suma pomiarów poszczególnych sztuk. W rezultacie okazało się, że zwycięzcą zawodów został Leszek Stoiński, który złowił dorsze o łącznej długości 1124 cm. Drugie miejsce zajął Jacek Dudek, którego połów wyniósł 1064 cm, a trzecie miejsce Mariusz Kielma legitymujący się połowem o łącznej długości 971 cm. Mariusz okazał się też zdobywcą wyjątkowego okazu – dorsza o długości 54 cm.

W najbliższym czasie Koło nr 120 PZW będzie jeszcze organizatorem:
– 13.05.  na jeziorze Karolewo, Zawodów Spławikowych zaprzyjaźnionych Kół byłego Rejonu VI.
– 10.06. na jeziorze Rogozińskim, Zawodów Spławikowych o Mistrzostwo Koła.
– 16.06. na jeziorze Karolewo, Zawodów Spławikowych o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki.

Z kolei 17.06. reprezentacja Koła weźmie udział w organizowanych na jeziorze Łomno w Wojnówku Zawodach Spławikowych o Puchar Burmistrza Murowana Goślina.