Sezon kolarski 2015 w Wielkopolsce został w niedzielę zainaugurowany w Skokach podczas I Otwartych Mistrzostw Gminy Skoki w Kolarstwie Przełajowym.

8 lutego, wielkopolscy fani kolarstwa zaczęli sezon 2015. Sportowa rywalizacja i prawdziwe ściganie miała miejsce w Skokach w lesie przy Gimnazjum, gdzie odbyły się zawody przełajowe – pierwsze w cyklu Cyclocross Wielkopolska 2015.

Tym razem prawo startu miały kobiety (open), juniorzy, elita mężczyzn oraz mastersi. Dwie pierwsze kategorie wiekowe ścigały się 40 minut plus runda, dwie następne – 50 minut plus runda. Trasa jednej rundy liczyła okolo 2000 metrów. Po starcie zawodniczki i zawodnicy jechali betonową drogą, by znaleźć się na leśnych duktach oraz między drzewami. Trzeba było trochę pobiegać, jak to w przełajach… I finiszować na betonie. W okolicach Gimnazjum im. Polskich Olimpijczyków w Skokach, ul. Rogozińska 1.

Co tu dużo mówić, fani kolarstwa nie przestraszyli się niedzielnych podmuchów zimy i w liczbie ponad 50 zjawili się w Skokach. Wyścigi były interesujące i triumfowali w nich: kobiety (open) – Marta Gogolewska (Wągrowiec), juniorzy – Maciej Połatyński (Nowe Miasto), elita mężczyzn – Patryk Adamkiewicz (Skórzewo) i mastersi – Sławomir Spławski (Bogdanowo).

Najlepszym trzem zawodniczkom i trzem zawodnikom w trzech męskich kategoriach puchary wręczał burmistrz Skoków Tadeusz Kłos. Imprezę, jak na warunki zimowe niezwykle udaną, zorganizowały władze Skoków oraz Wojciech Gogolewski – prezes ogniska TKKF „Pałuki” w Wągrowcu oraz główny animator imprez kolarskich w Wielkopolsce.

Piotr Kurek dziennikarz sportowy

Warto podkreślić, iż w zawodach udział wzięło dwóch mieszkańców Gminy Skoki, tj. w barwach MERX Polska w kategorii juniorów zaprawiony już w rywalizacji sportowej Dorian Karczewski z Lechlina zajmując II miejsce oraz debiutujący w zawodach rowerowych Dariusz Błachowiak w kategorii elita ze Skoków.

Bardzo szczegółowa relacja z zawodów znajduje się na stronie Wielkopolskie Rowerowanie http://www.kurek-rowery.pl/