„Ograniczeniem jest tylko nasza wyobraźnia” to motto tegorocznej edycji imprezy sportowej organizowanej w sąsiedniej gminie Oborniki w ostatnią niedzielę sierpnia – Oborniki Triathlon. Motto imprezy pasuje doskonale dla dwóch mieszkańców naszej gminy: Bartosza Seidlera i Roberta Oksza-Skibinskiego, którzy wystartowali na dystansie 1/8, czyli: pływanie 450m rower 22km i bieg 5,5 km.

Pogoda tego dnia na pewno nie sprzyjała rywalizacji sportowej, było bardzo gorąco, jednak na starcie stanęło około 200 zawodników. Jak wspominają to nasi zawodnicy: Pierwszy etap to pływanie i start falowy po trzech zawodników co 5 sekund, więc nie było tłoku i płynęło się dość dobrze pomimo małej fali. Drugi etap to rower, trasa tylko asfaltowa dwie pętle po 11 km, pierwsze 5 km pod górkę i wiatr wiec nie było łatwo, jednak udało się utrzymać średnią prędkość na trasie około 29 km/h. Ostatni etap biegowy trzy pętle wokoło jeziora, trasa typowo przełajowa z trudnym podbiegiem kamienistym na każdej pętli, organizatorzy zadbali o to aby na trasie biegowej był punkt z wodą oraz kurtyna wodna.

Wyniki naszych reprezentantów: Bartek 1:33:11 i Robert 1:36:00. To kolejne doświadczenie triathlonowe dla tej dwójki na pewno nie ostatnie. Już 31 sierpnia Bartek wystartuje w Triatlon Czerwonak na nieco dłuższym dystansie bo 750m pływania 26 km trasy MTB oraz 12 km biegu na malowniczy punkt widokowy na Dziewiczej Górze trzymajcie kciuki.

Zawody łączące wiele dyscyplin sportowych są bardzo trudne i wymagają treningów interdyscyplinarnych. A podczas zawodów dla organizmu, który musi wykorzystywać różne partie mięśni to ogromne obciążenie. Ale ból w mięśniach szybko przemija, a satysfakcja jest wieczna!

Kombinowane zawody, to znaczy połączenie kilku dyscyplin sportowych także w Skokach. 15 września odbędzie się u nas 2 edycja Skoki Cross Duathlon, łącząca w sobie bieg i rower w terenie przełajowym. 5km bieg, 14km rower i 2,5km bieg.
Strona biegu i za razem całego cyklu Duo Cykl Wielkopolska http://duocykl.pl/. W tym roku NOWOŚĆ w Skokach: sztafeta, to znaczy, że jeden biegnie, a drugi jedzie.
Serdecznie zapraszamy do udziału, zwłaszcza, że mieszkańcy Skoków są zwolnieni z opłaty startowej. Wystarczy napisać e-mil na adres turystyka@gmina-skoki.pl, podać telefon a skontaktujemy się z Tobą w sprawie bezpłatnej rejestracji.