Minęło dwa tygodnie i w sobotę 31 stycznia, na halę skockiego Gimnazjum znów wyszli młodzi piłkarze. Tym razem boisko opanowały Drużyny Żaków.

Tak, jak w zamieszczonej powyżej relacji ze spotkania Drużyn Orlika rozgrywki z udziałem 8 drużyn, tym razem reprezentujących 6 Klubów („Wełna” Skoki i „Nielba” Wągrowiec wystawiły po 2 drużyny) prowadzone były na zasadzie grupowej. W Grupie A wystąpili zawodnicy: I drużyny „Wełny”, „Sokoła” Damasławek, II drużyny „Nielby” i „Avii” Kamionki. Z kolei w Grupie B zagrali piłkarze reprezentujący: II drużynę „Wełny”, „Zamek” Gołańcz”, I drużynę „Nielby” i „Polonię” Chodzież.

Faza grupowa, w Grupie A przyniosła zwycięstwo prowadzonej przez Radosława Modlibowskiego I drużynie „Wełny”, a kolejne miejsca zajęły: „Avia” Kamionki, „Sokół” Damasławek i II drużyna „Nielby”. Z kolei, w Grupie B wygrała „Polonia” Chodzież, a na kolejnych miejscach uplasowały się: I drużyna „Nielby”, „Zamek” Gołańcz i II drużyna „Wełny”.

Półfinał rozegrany między I drużyną „Wełny” i I drużyną „Nielby” zakończył się wygraną „Wełny” z wynikiem 2:0, a półfinał II między „Avią” Kamionki i „Polonią” Chodzież dał wynik identyczny i zwycięstwo „Avii”, wynikiem 2:0 .

W rezultacie w meczu finałowym starli się zawodnicy I drużyny „Wełny” z zawodnikami „Avii” Kamionki, a mecz ten zakończył się wygraną Skoczan z wynikiem 1:0, przy czym o zwycięstwie zadecydował strzał samobójczy zawodnika „Avii”.

Tak więc, nasza I drużyna została zwycięzcą Turnieju i zdobyła Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Skoki. Na kolejnych miejscach uplasowali się i puchary pamiątkowe, z rąk goszczącego w Skokach i kibicującego Turniejowi, Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Jakuba Rudnickiego oraz medale pamiątkowe z rąk Burmistrza Tadeusza Kłosa otrzymały: „Avia” Kamionki, „Polonia” Chodzież, I drużyna „Nielby” Wągrowiec, „Zamek” Gołańcz, „Sokół” Damasławek, II drużyna „Nielby” i II drużyna „Wełny”.

Podobnie jak w Turnieju „Orlika” przeprowadzono też punktacje indywidualną zawodników, a jej zwycięzcy:

– Najlepszy bramkarz: Piotr Szwajkowski z „Avii”,

– Najlepszy strzelec: Dawid Obst (zdobył 7 bramek) z I drużyny „Wełny”

– Najlepszy zawodnik: Mateusz Szczepaniak z I drużyny „Wełny”

obdarowani zostali dodatkowo pamiątkowymi statuetkami.

Wszyscy kibice swym ulubieńcom sprawili piękny doping, w którym tym razem wyróżniali się miłośnicy „Wełny”. I wszystko to sprawiło, że była to kolejna udana impreza sportowa, która taką ocenę znalazła nie tylko wśród Skoczan, ale i wśród uczestniczących w niej gości.

[Not a valid template]