Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowy dzień w naszej szkole, dzień pełen uśmiechu i radości, święto wszystkich Pań i dziewczynek. Na ten szczególny dzień chłopcy pod opieką pana Piotra Wiśniewskiego przygotowali wspaniały program artystyczny, który zakończył występ dziewczynek z koła tanecznego. Nie zabrakło też ciepłych słów i serdecznych życzeń skierowanych do Pań tych dużych i tych małych oraz słodkich upominków i kwiatów. Dziękujemy!

dzieci w klasie śpiewają do akompaniamentu nauczyciela

Joanna Tomczak

Wiosna w Pawłowie Skockim

W piątek 19 marca uczniowie z Pawłowa Skockiego świętowali Pierwszy dzień Wiosny. Uroczystości rozpoczęliśmy od gier i zabaw związanych z tematyką pór roku. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią było zrobienie kukiełek na cześć Pani Wiosny. Mamy nadzieję że wiosna rozgości się u nas na dobre.

5 dzieci z własnoręcznymi Marzannami w ręku

Weronika Grab-Bejma

Woda

Uczniowie w Pawłowie Skockim w trakcie zajęć wykonując różnorodne doświadczenia poznali właściwości wody, obieg wody w przyrodzie, jej stany skupienia, parowanie i skraplanie, a także zamarzania i topnienia. Podczas zajęć plastycznych tworzyły prace, których tematem przewodnim była woda. Praca metodą projektu była z pewnością cennym doświadczeniem dla naszych uczniów. Dzięki zajęciom poznali i odkryli tajemnice wody.

4 uczniów przeprowadza eksperyment z wodą

Magdalena Słodkiewicz

„Żółte kółka”

Podczas kolejnego spotkania czytelniczego w naszej lechlińskiej bibliotece poruszyliśmy temat funkcjonowania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pomogła nam w tym książka Elizy Piotrowskiej „Żółte kółka. Mam na imię „Inna”, której główną bohaterką jest dziewczynka z zespołem Downa.

4 dzieci z nauczycielką i książką żółte kółka

Opisana bohaterka różni się od rówieśników, jest rzeczywiście w istotny sposób inna. Jednak z każdą przeczytaną stroną odkrywaliśmy, że inne jest jej  spojrzenie na świat – czasami naiwne, czasami w przedziwny sposób przenikliwe i szczere. Książka okazała się wspaniałą okazją, by porozmawiać o naszych doświadczeniach i odczuciach, o szacunku i empatii oraz sposobami funkcjonowania w kontaktach z osobami z zespołem Downa i innymi niepełnosprawnościami.

Joanna Tomczak