Ku miłemu zaskoczeniu Burmistrza oraz radnych sala konferencyjna Urzędu Miasta i Gminy w Skokach w piątkowe popołudnie 29 stycznia wypełniła się szczelnie mieszkańcami, którzy przyjęli zaproszenie na spotkanie dotyczące dyskusji o Gminie Skoki.

Rozmawiano m.in. o Aquanecie i niekorzystnych skutkach niewstąpienia póki co Gminy Skoki w jego struktury. Poruszona została kwestia wodociągów, wody i ścieków oraz ich przyszłych możliwych cen. Rozmawiano o koncepcji rewitalizacji dworców i terenów do nich przyległych oraz ciągach pieszo-rowerowych. Nie mogło zabraknąć tematów dróg i chodników. Mieszkańcy skarżyli się także na kiepską ich zdaniem pracę ośrodka zdrowia „Falco” w Skokach.

O inwestycyjnych planach Powiatu Wągrowieckiego opowiedział zebranym radny powiatowy Grzegorz Owczarzak.

Spotkanie miało formę dyskusji i wymiany wzajemnych spostrzeżeń, czasem bardzo trudnych, a często wręcz niemożliwych do realizacji głownie z braku środków. Z pewnością nie wyczerpano wszystkich bolączek mieszkańców i planów włodarza gminy. Pocieszeniem jest fakt, iż było to wydarzenie otwierające comiesięcznych cykl spotkań Burmistrza z mieszkańcami w 2016. Spotkania mają się odbywać w każdy ostatni piątek miesiąca. Dlatego już teraz zapraszamy na drugie z cyklu – 26 lutego na godzinę 18 do sali konferencyjnej UMiG w Skokach.

1 KOMENTARZ

  1. ….MIESZKANCY ZALILI SIE NA FUNKCJONOWANIE FALCO ? PRYWATNA FIRMA DZIERZAWIACA POMIESZCZENIA CO DO TEGO MA BURMISTRZ? OSRODEK ZDROWIA GMINNY JUZ NIE FUNKCJONUJE ….

Comments are closed.