
Tym razem o swoich podróżach, zgromadzonej w skockiej bibliotece publiczności, w dniu 3 października opowiadał znany prezenter pogody, dziennikarz, ale przede wszystkim podróżnik – Jarosław Kret.
LATO = OBÓZ = JAROSŁAWIEC = PRZYGODA = WYPOCZYNEK = ZABAWA = WSPOMNIENIA

Można by pisać jeszcze więcej synonimów na określenie obozu w Jarosławcu, ale musieli by tego dokonać wszyscy uczestnicy, a nie tylko ja. Jest bowiem w tym miejscu jakaś magiczna moc, która przyciąga nas w to miejsce. Nie inaczej było i w tym roku Grupa harcerzy 7 Skockiej Drużyny Harcerskiej „HYCE” im. gen. Stanisława Sosabowskiego wsparta cywilami i tym razem gościła na „Leśnej Polanie” – stanicy hufca ZHP Sławno.
W Gminie Skoki pogoda zawsze w cenie!

Co tu dużo pisać! Pogoda się udała i frekwencja uczestników także! Tak sezon turystyczny rozpoczęła Gmina Skoki oraz Związek Międzygminny Puszcza Zielonka, II już raz organizując z początkiem sezonu pieszy marsz pod nazwą „My się zimy nie boimy…”.
Rajd rowerowy „Na tropie średniowiecznych wojów”

Po raz V Burmistrz Miasta i Gminy Skoki wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowali rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka w ramach kampanii profilaktycznej Zachowaj Trzeźwy Umysł oraz Odpowiedzialny Kierowca w dniu 3 czerwca br.
5. Festiwal NW z Doliną Wełny na mokro
Mali Skoccy Podróżnicy – odsłona V KOLUMBIA

Zaczęło się w mroźnym styczniu od spotkania w gorącej Afryce, a skończyło w maju w równie gorącej Kolumbii. Przez ten czas dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym miały okazję odwiedzić pięć najciekawszych zakątków świata.
Ostatnim z cyklu miejscem był kraj Ameryki Południowej przedstawiony 23 maja pt.: „Kolumbia – czyli jak złapać byka za ogon” oraz 24 maja pt.: ”Kolumbia – tam gdzie kawa rośnie w ogrodzie”.
OBÓZ WĘDROWNY 2009 Koła PTTK Skoki Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe

Po raz kolejny turyści ze szkockiego koła PTTK w Skokach wyruszyli w góry na obóz wędrowny. Tym razem trasa wędrówki wiodła poprzez Gór Bardzkie, Sowie i Stołowe. Kiedy rankiem 10 lipca wysiedliśmy na dworcu kolejowym w Kłodzku przywitało nas przygrzewające słoneczko, jednak idąc przez miasto widzieliśmy worki z piaskiem ułożone wokół domów i zacieki na murach świadczące o niedawnej powodzi.








Unia Europejska



















