II Rajd Rowerowy z metą w Muzeum w Jaraczu

Oficjalne otwarcie sezonu rowerowego w Gminie Skoki wzorem ubiegłego roku zapoczątkował II Rajd w Nieznane. Z dreszczykiem emocji i niepewności 55 uczestników żegnanych przez Burmistrza Tadeusza Kłosa wyruszyło ze Skockiego Rynku w sobotę 21 kwietnia jak zapowiadali organizatorzy w 25 km wycieczkę do ???????????? Rowerzyści byli m.in. ze Skoków i okolic, Wągrowca, Murowanej Gośliny, Poznani a nawet Kostrzyna nad Odrą.
100 rowerów pojechało w ciemno!

Tylko orientacyjną ilość kilometrów znali uczestnicy III Rajdu w Nieznane stawiając się na jego starcie w niedzielny poranek 13 kwietnia na targowisku w Skokach. Do wyboru były dwie trasy, jedna rekreacyjna o długości jak się okazało 27,5 km oraz druga sportowa na zmęczenie licząca ok 45 km. Łącznie na starcie zjawiło się ok 100 miłośników dwóch kółek.
Wielka Pętla, czyli zakończenie sezonu turystycznego w „Puszczy Zielonka”

Przez ostatnie dwa miesiące w Puszczy Zielonka, gminy Związku Międzygminnego (w tym nasza), szczególnie intensywnie promowały nordic walking. Certyfikowani instruktorzy przeprowadzili sześć bezpłatnych instruktaży. Zwieńczeniem „kijkowania" był spacer o nazwie Wielka Pętla, który odbył się 14 października. Cztery trasy o różnym stopniu długości i możliwościach kondycyjnych uczestników zgromadziły łącznie ponad 70 amatorów tej formy aktywności.
Spacer ze Skoków do Rejowca śladami Andrzeja Reja

Po raz VII Związek Międzygminny Puszcza Zielonka w dniu 23 maja zorganizował rajd rowerowy pod nazwą Puszcza Wpuszcza, w tym roku przybrał on przydomek ekoPuszcza Wpuszcza w myśl promowania postaw i edukacji proekologicznej.
Turystyczne rozpoczęcie sezonu w Puszczy Zielonce








Unia Europejska



















