Mali Skoccy Podróżnicy – odsłona V KOLUMBIA

Zaczęło się w mroźnym styczniu od spotkania w gorącej Afryce, a skończyło w maju w równie gorącej Kolumbii. Przez ten czas dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym miały okazję odwiedzić pięć najciekawszych zakątków świata.
Ostatnim z cyklu miejscem był kraj Ameryki Południowej przedstawiony 23 maja pt.: „Kolumbia – czyli jak złapać byka za ogon” oraz 24 maja pt.: ”Kolumbia – tam gdzie kawa rośnie w ogrodzie”.
Szczypta rywalizacji ze Szczyptą Natury
OBÓZ WĘDROWNY 2009 Koła PTTK Skoki Góry Bardzkie, Sowie, Stołowe

Po raz kolejny turyści ze szkockiego koła PTTK w Skokach wyruszyli w góry na obóz wędrowny. Tym razem trasa wędrówki wiodła poprzez Gór Bardzkie, Sowie i Stołowe. Kiedy rankiem 10 lipca wysiedliśmy na dworcu kolejowym w Kłodzku przywitało nas przygrzewające słoneczko, jednak idąc przez miasto widzieliśmy worki z piaskiem ułożone wokół domów i zacieki na murach świadczące o niedawnej powodzi.
Rajd rowerowy „W Nieznane” z metą w Pałacu w Krześlicach.

Kapryśna aura tegorocznej wiosny okazała się być łaskawa dla grupy ponad 60 rowerzystów, którzy wyruszyli w niedzielny poranek, 22 kwietna ze skockiego Rynku w pierwszy w tym roku zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Gminy Skoki rajd rowerowy. Rajd pod tajemniczym hasłem „W nieznane” okazał się mieć metę w Pałacu w Krześlicach, na terenie Gminy Pobiedziska. Trasa jaką mieli do pokonania rowerzyści wiodła 25 km w jedną stronę.
Nic dwa razy się nie zdarzy! Czyli nie padało tym razem, może odrobinkę ...

Startem i metą dla kolejnej pieszej wycieczki 13 maja br było Gimnazjum w Skokach. Pogoda tym razem dopisała, choć rano jeszcze się na to nie zapowiadało.
Gmina Skoki jest piękna i malownicza, więc trasa wycieczki nie mogła być inna! Ok. 6 km wiodło lasami od Gimnazjum w kierunku Potrzanowa, jez. Maciejak, przecinała kilkukrotnie kanał Dzwonowski. O walorach przyrodniczo-kulturowych terenu opowiedział uczestnikom Łukasz Ogórkiewicz.

Podobnie jak w roku ubiegłym Burmistrz Miasta i Gminy wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizował II rajd rowerowy z okazji Dnia Dziecka, który odbył się 31 maja tego roku. Grupa ok. 60 rowerzystów wyruszyła w liczącą 15 km trasę wokół jez. Budziszewskiego. Na trasie, na uczestników czekała niespodzianka. Nawiązywała ona do tematu przewodniego poprzedniego rajdu, a mianowicie ptaków. Tym razem nie był to wykład i slajdy o obrączkowaniu ptaków, mogliśmy bezpośrednio uczestniczyć w tym wydarzeniu.
„Mali skoccy podróżnicy” – odsłona III Himalaje

Kolejne spotkania podróżnicze dostarczyły dzieciom po raz kolejny mnóstwo wrażeń. W dniach 14 i 15 marca mali skoccy podróżnicy zdobywali ośmiotysięczniki podczas spotkań pt.: DO SZKOŁY POD GÓRKĘ - DZIECI Z HIMALAJSKICH SZLAKÓW i HIMALAJE - TAM GDZIE DZIECI PIJĄ SŁONĄ HERBATĘ.








Unia Europejska



















