Loga_do_NW


I_wycieczka

Blisko 40 osobowa grupa osób z terenu Gminy Skoki, ale także też Poznania, Wągrowca, Murowanej Gośliny czy z Popowa Kościelnego nie wystraszyła się niezbyt zachęcającej pogody, deszczowej i pochmurnej i stawiła się w dniu 15 kwietnia przy stacji kolejowej w Sławie Wlkp., by wziąć udział w pieszej wycieczce Nordic Walking.

Malownicza trasa 10,5 km (opisana tu >>>) wiodła pętlą ze Sławy Wlkp. do Potrzanowa w kierunku brzezińskich lasów, wokół jez. Brzeźno i Włókna do Sławicy i dalej do Sławy Wlkp. Wędrówka rozpoczęła się krótką rozgrzewką i instruktarzem podstawowych zasad techniki Nordic Walking. Dobrano odpowiedną długość kijów, a osoby nie posiadające kijów mogły skorzystać z wypożyczenia tego sprzętu. Uczestnicy w zależności od swojej kondycji zostali podzieleni na dwie grupy. W czasie wędrówki, podczas postojów pan Łukasz Ogórkiewicz przybliżył uczestnikom walory przyrodniczo-kulturowo-historyczne trasy. Opowiedział min o przyrodzie oraz o owianej tajemnicą tzw. Górze Zamkowej (zabytku archeologicznego wpisanego na listę zabytków Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków).

Troszkę zmęczeni, lekko zmoknięci ale zadowoleni zawędrowaliśmy na metę, którym był Bar „Zapiecek” gdzie uraczeni zostaliśmy pyszną kwaśnicą oraz kawą i herbatą. Po chwili wytchnienia chętni uczestnicy wyprawy przystąpili do rozwiązania testu wiedzy obejmującego swoim zakresem min. wiadomości przekazane podczas dzisiejszej wędrówki. Dla trzech najlepszych czekały nagrody w postaci akcesoriów Nordic Walking, a byli nimi pani Grażyna Witkowska i pan Mikołaj Wojtkowiak ze Skoków oraz pani Agnieszka Łagiewka z Murowanej Gośliny. Reszta uczestników testu została nagrodzona gadżetami Gminy Skoki. Natomiast wszyscy wędrowcy otrzymali najnowszy przewodnik po Puszczy Zielonce, w którym została opisana dzisiejsza trasa.

Niedzielna wycieczka była pierwszą z pięciu w ramach „Cyklu wycieczek pieszych w Gminie Skoki” współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER za pośrednictwem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” w Wągrowcu.

II_NW_plakatNa następną imprezę zapraszamy już 13 maja (niedziela), godz. 14:00, start i meta przy Gimnazjum w Skokach.

[iframe width=”640″ height=”360″ src=”http://www.youtube.com/embed/Ed9I4Exk8QY?feature=player_detailpage” frameborder=”0″ allowfullscreen]