Loga_do_NW


 

III_Wycieczka_41

Rekordowa liczba blisko 60 osób wzięła udział w zorganizowanej przez Burmistrza III wycieczce nordic walking, która miała swój start i metę 24 czerwca przy świetlicy wiejskiej w Pawłowie Skockim.

Trasa liczyła 12,5 km i nie była łatwa, tym razem pogoda była bez zarzutu. Wymarsz poprzedziła krótka rozgrzewka mięśni i instruktarz techniki nordic walking. Trasa wiodła w kierunku Stawian, urokliwą pomnikową aleją lip, i dalej w kierunku Rejowca gdzie w drewnianym kościółku pw. Serca Jezusowego czekał już na nas jego opiekun ks. Henryk Badura. Przyjemnie było odpocząć w kościelnej ławie w drewnianym mikroklimacie tej modrzewiowej świątyni. Przypominamy, iż kościół w Rejowcu jest jednym z 12 drewnianych kościołów „Szlaku Kościołów Drewnianych wokół Puszczy Zielonka”. Ksiądz Badura przywitał nas serdecznie i opowiedział historię kościoła. Po wspólnym zdjęciu wyruszyliśmy dalej w kierunku Niedźwiedzin i dalej Pawłowa Skockiego. Na strudzonych wędrowców w świetlicy wiejskiej czekała pyszna zupa. Po chwili regeneracji uczestnicy wycieczki przystąpili do tradycyjnego już testu wiedzy o Gminie Skoki i przebytej trasie. Tym razem test okazał się być łatwym. Bezapelacyjnie wygrały go panie Małgorzata Florysiak i Anna Gucia ze Sławicy. Zdobywcę III miejsca trzeba było wylosować spośród wielu równorzędnych wyników. Poszczęściło się państwu Florysiak, gdyż szczęśliwym wybrańcem III miejsca okazał się mąż pani Małgosi – Remigiusz Florysiak. Wywalczyli oni przydatne akcesoria nordic walking. Pozostali uczestnicy testu otrzymali upominki promocyjne Gminy Skoki.

Wycieczka ta była zorganizowana w ramach „cyklu wycieczek nordic walking w Gminie Skoki”, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER za pośrednictwem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” w Wągrowcu. Kolejna wycieczka po wakacjach – 23 września. O szczegółach tarasy powiadomimy w późniejszym czasie.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować ks. Henrykowi Badurze oraz pani Marii Dudzińskiej sołtysowi Sołectwa Pawłowo Skockie.

lato_z_przewodnikiemWszystkich miłośników pieszych i rowerowych wycieczek zapraszamy do skorzystania z oferty IV Lata z Przewodnikiem po Puszczy Zielonka. Z Gminy Skoki ruszamy już w najbliżej niedzielę o godz. 11 ze skockiego Rynku, tym razem na rowerze z metą w Dąbrówce Kościelnej. Wycieczka nordic walking 22 lipca start i meta w Sławie Wlkp. Oczywiście zachęcamy do udziału w imprezach w pozostałych gminach związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”. Szczegóły na plakacie.