W sobotę 17 września, niemal 200 osób wzięło udział w Rajdzie na zakończenie lata w Puszczy Zielonce, którego organizatorem był Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.

Z 6 gmin członkowskich należących do Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” (Skoki, Czerwonak, Kiszkowo, Murowana Goślina, Pobiedziska i Swarzędz) wyruszyło na puszczańskie trasy sześć rowerowych grup. Metą tegorocznego rajdu była gościnna Traperska Osada w Bolechówku. Stąd wystartowała także grupa nordic walking.

Najdłuższą trasę rowerową miała do przejechania grupa ze Skoków – 25km. Na jej pokonanie zdecydowało się 19 rowerzystów. Skoczan nie zabrakło także na trasie spaceru nordic walking.

Na mecie, na uczestników czekał pyszny posiłek i atrakcyjne nagrody, a przybyłych serdecznie powitał przedstawiciel Zarządu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” wójt Czerwonaka Marcin Wojtkowiak. 

Wszyscy chętni, w towarzystwie przewodnika, mogli zwiedzić Traperską Osadę, zobaczyć mieszkające w niej zwierzęta i wysłuchać opowieści o tym urokliwym miejscu.

Pomimo niesprzyjających prognoz pogody aura dopisała, zarówno piesi jak rowerzyści w dobrym nastroju spędzili ten sobotni dzień, żegnając wspólnie odchodzące lato. Do zobaczenia na turystycznych szlakach.

Galeria zdjęć poniżej, autorstwa Karoliny Stefaniak i Aldony Młynarczak przedstawia uczestników rajdu na starcie, trasie i mecie: