17 październik na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Skoki zwołano sesję nadzwyczajną Rady Miejskiej Gminy Skoki.

Wniosek uzasadniono koniecznością wprowadzenia do budżetu Miasta i Gminy Skoki środków z Rządowego Funduszu Polski Ład na realizację przebudowy drogi gminnej w Budziszewicach co umożliwi ogłoszenie przetargu na realizację zadania jeszcze w tym roku.

W związku z tym zaplanowano dochody w wysokości 1.356.561,74 zł. Po stronie wydatków zaplanowano kwotę 1.427.959,73 zł na realizację zadania inwestycyjnego.

W ramach inwestycji planuje się wykonanie nawierzchni asfaltowej o długości 632 m. Droga będzie stanowić połączenie z Gminą Murowana Goślina. Finansowanie zadania przedstawia się następująco:

• 1.356.561,74 zł – przyznane dofinansowanie /95%/ ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład,
  • 71.397,99 zł – wkład własny Gminy Skoki /5%/.

Do budżetu wprowadzono również zmiany dotyczące:

• zwiększenia o 21.397,99 zł dochodów z tytułu refundacji wynagrodzeń przekazanych przez Powiatowy Urząd Pracy za pracowników zatrudnionych w ramach prac interwencyjnych;
  • zmniejszenia o 50.000 zł wydatków planowanych na ewentualną spłatę poręczeń na rzecz Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka”.