Rodzinny, rowerowy rajd z TĘCZĄ wybrało ponad 150 uczestników, w tym ok osiemdziesięcioro dzieci jako sposób na świętowanie Dnia Dziecka.

17. już edycja tego wydarzenia zorganizowanego przez burmistrza Wojciecha Cibaila odbyła się w sobotę, 8 czerwca. Rowerzyści pokonali 13 km spod skockiej biblioteki do szkoły w Jabłkowie.

13 km wydaje się niewielkim dystansem, lecz gdy ma się 5 czy 6 lat, a trasa prowadzi przez „raczkowską górkę” to już sprawa wygląda nieco inaczej. Na szczęcie wszyscy pokonali trasę rajdu i spotkali się w Jabłkowie, gdzie przy szkole czekały już lody, pyszna pomidorówka, placki, kawa i herbata oraz moc atrakcji. Okazuje się że dzieci szybko się regenerują i nawet ci najbardziej zmęczeni chętnie brali udział w konkursach sprawnościowych czy bawili się na placu zabaw. Można też było zrobić sobie tatuaż, pomalować twarz czy zapleść kolorowy warkoczyk.

To, co dzieci spotkało na mecie było główną zasługą Stowarzyszenia Edukacyjnego TĘCZA z Jabłkowa, które od paru lat jest partnerem organizowanego przez gminę Skoki rajdu. Przychylna postawa pani dyrektor Sławki Kędziory i pracowników Stowarzyszenia na czele z Joanną Tomczak i Piotrem Wiśniewskim tworzy bardzo dobry klimat do wspólnej organizacji wszelakich wydarzeń.

Wśród czynnych uczestników rajdu znalazł się także burmistrz Wojciech Cibail, dla którego udział w rajdzie był nie tylko służbowym obowiązkiem, ale również czasem spędzonym z rodziną, gdyż towarzyszyła mu żona Magda wraz z dwojgiem dzieci.

Burmistrz rozlosował wśród dzieci nagrody, których sponsorem w tym roku była Gminna Komisja Rozwiązywani Problemów Alkoholowych w Skokach.

Od lat każde biorące udział w rajdzie dziecko wyjeżdża do swojego domu nie tylko z pozytywnym zmęczeniem, ale zabiera ze sobą nagrodę, stanowiącą głownie sprzęt rekreacyjno-sportowy, który w dalszym ciągu ma je zachęcić do aktywnego spędzania czasu z dala od komputer w gronie najbliższych.

W imieniu dzieci chcieliśmy także podziękować za ufundowanie lodów i zupy Związkowi Międzygminnemu „Puszcza Zielonka”

Galeria zdjęć Tomasz Szwajkowski: