Loga_do_NW

Drugiego dnia kalendarzowej jesieni w pięknej słonecznej pogodzie, 23 września blisko 50 osobowa grupa miłośników spacerów z kijami zebrała się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Antoniewie, by wyruszyć na trasę kolejnej pieszej wycieczki.

Szlak tym razem prowadził po leśnych drogach Skoków i Antoniewa. Kijkarze przespacerowali się także groblą malowniczych stawów rybnych w Skokach.

Nieodzowną częścią każdej wycieczki była pogadanka, przyrodnika i krajoznawcy Łukasza Ogórkiewicza, na temat co dziś na trasie! Wiedza tu zdobyta oraz sprawne oko obserwatora tego co po drodze pomogło na mecie w rozwiązaniu testu wiedzy z nagrodami. Wśród uczestników testu rozlosowano główne nagrody – akcesoria nordic walking, a ich zdobywcami zostali: Dariusz Paprocki, Jacek Adamski oraz Karolina Olejniczak. Pozostali uczestnicy otrzymali upominki promocyjne Gminy Skoki.

Test jak zwykle test poprzedził posiłek regeneracyjny przygotowany tym razem przez skoczanina Bartosza Wolkowa i jego Mobilną Gastronomię.

Wycieczka ta była zorganizowana w ramach „cyklu wycieczek nordic walking w Gminie Skoki”, współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER za pośrednictwem Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Dolina Wełny” w Wągrowcu.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować dyrektorowi Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Antoniewie panu Maciejowi Dureckiemu za udostępnienie sali oraz pomoc organizacyjną.

roscinnoZapraszamy na kolejną wycieczkę, 7 października, start godz. 13 w Rościnnie, szczegóły na plakacie.