Choć pogoda nie zachęcała, w sobotę, 21 maja rowerzyści i piesi wyruszyli na puszczańskie trasy. Rajd Puszcza Wpuszcza zgromadził najwytrwalszych, niezłomnych turystów. Organizatorem rajdu był Związek Międzygminny „Puszcza Zielonka”.

Uczestnicy 6 przygotowanych tras spotkali się na mecie w urokliwej Wierzenicy na terenie gminy Swarzędz. Grupa ze Skoków wyruszyła spod Biblioteki, miała do pokonania dystans 30 km przez całą Puszczę Zielonkę.

Wszystkich przybyłych serdecznie powitali przedstawiciele Zarządu Związku Międzygminnego „Puszcza Zielonka” burmistrz Swarzędza Marian Szkudlarek i wójt Czerwonaka Marcin Wojtkowiak. Wśród obecnych rozlosowano rekreacyjno-sportowe upominki.

Cykliści i piechurzy w dobrych nastrojach wyruszyli w drogę powrotną, deklarując swój udział w następnej puszczańskiej imprezie.

Zdjęcia Aldon Młynarczak i Karolina Stefaniak przedstawiają uczestników skockiej grupy oraz metę rajdu: