22 lutego 2017 r. około godziny 14:30 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w  Wągrowcu zadysponował zastępy z JRG PSP Wągrowiec oraz OSP Skoki do wypadku na DW 196 w kierunku Wągrowca. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa rozbite samochody osobowe, jeden z samochodów znajdował się w przydrożnym rowie, a drugi blokował pas ruchu. Ratownicy natychmiast zabezpieczyli teren działań oraz udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, jeden z kierowców sam opuścił pojazd natomiast w drugim aucie, wewnątrz, znajdowała poszkodowana. Zaopatrzonych medycznie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W trakcie prowadzonych działań ruch prowadzony był wahadłowo.

Na prośbę Policji z drogi usunięto i zneutralizowano pozostałości powypadkowe.

opracował: st. sekc. Piotr Kaczmarek
Oficer Prasowy KP PSP w Wągrowcu
zdjęcia: OSP Skoki