Ochotnicza Straż Pożarna w Skokach oraz Towarzystwo Wspierania Rodziny i Dziecka Alia w sobotę 8 czerwca zorganizowali piknik pod hasłem: „Razem dla bezpieczeństwa”. Imprezie patronował Burmistrz Miasta i Gminy Skoki Tadeusz Kłos.

Zbliżający się okres wakacyjny jest dobrym momentem do przypomnienia podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Strażacy przygotowali pokaz sprzętu strażackiego oraz jego działanie, TWRiD Alia zaś warsztaty majsterkowania, wspólne zabawy i pokazy. Policja udostępniła swój radiowóz.

Marek Grzegorzewski, radny i instruktor nauki jazdy dał możliwość sprawdzenia się kierowcom, jak jeździ się w specjalnych okularach zmieniających „spojrzenie na świat”, czy niejako po spożyciu środków zmieniających świadomość.

W rolę spikera, konferansjera i jednocześnie perkusisty Orkiestry Dętej OSP w Skokach wcielił się radny Piotr Wiśniewski, kierownik lechlińskiej filii Szkoły Podstawowej w Jabłkowie prowadzonej przez Stowarzyszenie Edukacyjne TĘCZA.

Na placu targowym stanęły trzy wozy bojowe OSP w Skokach, które chętnie zwiedzały dzieci i dorośli. Można było ugasić improwizowane źródło ognia przy pomocy wody podawanej z hydronetki oraz zobaczyć, jaka siła tkwi w prądzie wody podawanej z prawdziwego węża strażackiego.

Chętni do zabawy z Alią mogli pomajsterkować, zrobić budowlę z klocków LEGO, tworzyć figury z baloników, pomalować twarz. Na wszystkich chętnych czekały dmuchane zamki.

Dla uczestników pikniku Koło Gospodyń Wiejskich z Nieświastowic w gminie Mieścisko przygotowało domowe wypieki i kiełbaskę z grilla, które można było kupić za niewielkie pieniądze.

Piknik był okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy udzielili strażakom pomocy przy gaszeniu pożaru na Morasiu.
– Ich pomoc okazała się bezcenna – powiedział m.in. Piotr Kaczmarek, prezes Zarządu Miejsko-Gminnego OSP w Skokach. – Nie do każdego miejsca można było dojechać ciężkim wozem bojowym, ale węże dostarczyli tam nasi cywilni pomocnicy…na rowerach.

– Wasza pomoc okazała się bardzo znacząca. Byliście w tym momencie ważnym składnikiem bezpieczeństwa mieszkańców. Zasłużyliście na wielkie słowa uznania. Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam, abyście nie musieli stawać ponownie przed taką koniecznością – powiedział burmistrz Tadeusz Kłos, który w towarzystwie Kingi Pilnej, kierownika Referatu Gospodarki Przestrzennej i Rolnictwa UMiG Skoki oraz Piotra Kaczmarka wręczyli odważnym dzieciom i dorosłym listy dziękczynne i upominki promocyjne Miasta i Gminy Skoki.

Otrzymali je: Alan Kłosowski, Alan Kroenke, Mikołaj Sygnecki, Marcin Andrzejewski, Szymon Adamkiewicz, Dominik Springer, Marek Pruss, Kacper Piotrowski, Marcin Nogajewski, Mikołaj Kubicki, Kacper Bejm, Marcel Jarzębowski, Karol Jasiński, Franciszek Peksa, Gabriel Górecki, Amadeusz Witkowski, Marcel Janowski, Krystian Zalewski, Szymon Ziętek, Franciszek Siekierski i Leon Muszyński, który to właśnie zgłosił pożar.

Zebrani uczestnicy pikniku nagrodzili ich gromkimi brawami. Dla wszystkich zagrała Orkiestra Dęta OSP Skoki, w składzie której zagrał także Antoni Kasica, prezes TWRiD Aliazaśpiewała również Kinga Kuczek, od niedawna mieszkająca w Skokach dziewczyna, która zachwyciła niesamowitym wykonaniem utworów: Zdzisławy Sośnickiej i Rihanny.

Wieczorem DJ KAMS, czyli Kamil i Adam Świętkowie, uraczyli chętnych do zabawy muzyką.

Poniżej galeria zdjęć z pikniku, autor Franciszek Szklennik: