Kiedy większość społeczeństwa odpoczywała po Świętach Bożego Narodzenia lub szykowała się do sylwestrowej zabawy, patrol harcerzy z 7 SDH „HYCE” uczestniczył w niedzielę 30 XII w obchodach 94 rocznicy powstania wielkopolskiego w Zdziechowie koło Gniezna. Odbył się tam rajd harcerski upamiętniający zwycięską potyczkę powstańców z Niemcami. Około 150 osobowa grupa harcerzy przede wszystkim z hufca Gniezno rywalizowała na trasach szybkościowej bądź wiedzowo – sprawnościowej. My wybraliśmy tą drugą. Na ośmiu punktach kontrolnych musieliśmy wykazać się wiedzą i umiejętnościami z historii powstania wielkopolskiego, udzielania pierwszej pomocy, odczytywania szyfrów, spostrzegawczości, śpiewania, strzelania z wiatrówki, czy rozpalania ogniska.

Po biegu, smacznej pomidorówce i chwili odpoczynku udaliśmy się na Mszę Świętą, którą odprawił w intencji powstańców i ich rodzin, wywodzący się z Popowa Kościelnego ksiądz prałat Paweł Gronowski. Po mszy w uroczystym przemarszu udaliśmy się pod obelisk upamiętniający powstańców wielkopolskich, pod którym odbył się apel pamięci. Po jego zakończeniu na dziedzińcu szkoły w Zdiechowie podsumowano wyniki rajdu. Okazało się, że wywalczyliśmy I miejsce w kategorii harcerskiej za co oprócz pamiątkowego dyplomu otrzymaliśmy oryginalny but na obcasie. Poza tym każdy z uczestników rajdu otrzymał pamiątkową koszulkę.

W rajdzie uczestniczyli: Julia Kubiak, Łukasz Kubiak, Edward Surdyk, Mikołaj Muszyński, Kacper Konieczny i piszący te słowa Andrzej Surdyk.

1-IMG_6017 2-IMG_6022 3-IMG_6023 4-IMG_6024

5-IMG_6026 6-IMG_6027 7-IMG_6029 8-IMG_6030