Po raz II PTTK Wągrowiec zorganizował rajd na dystansie powyżej 100 km. W tym roku do organizacji II 100 dołączyła Gmina Skoki, która gościła uczestników rajdu na mecie w Potrzanowie.

Około 60 miłośników długich dystansów szosą stawiło się o 9 rano 17 sierpnia pod Starostwem Powiatowym w Wągrowcu. Trasa prowadziła po powiecie wągrowieckim drogami asfaltowymi przez Bobrowniki, Kamienicę, Gołańcz, Morakowo, Wapno, Damasławek, Międzylesie, Mirkowice, Żabiczyn, Mieścisko, Popowo Kościelne, Jabłkowo, Antoniewo i Skoki, a meta znajdowała się w Potrzanowie w Gospodarstwie Agroturystycznym Relax 4 all, gdzie na uczestników czekał posiłek regeneracyjny.

Na trasie z uwagi na jej długi i wyczerpujący dystans zorganizowany został przystanek regeneracyjny w Mieścisku, gdzie w Domu Kultury z kawą i herbatą oraz pysznym plackiem czekały panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Łącznie trasa rajdu wyniosła ok 120 km, które w miłym towarzystwie uciekły nie wiadomo kiedy.