Dzięki finansowemu wsparciu Stowarzyszenie „Dolina Wełny” zorganizowaliśmy rajd rowery w Bliżycach.

Pogoda w sobotę 20 kwietnia sprawiła nam psikusa i z ponad pięćdziesięciorga zgłoszonych uczestników na starcie zgłosiło się nieco ponad trzydziestu odpornych na deszcz kolarzy. W nagrodę dla nich deszczowa aura nieco odpuściła i przez większość trasy nie padało.

Rowerowa wycieczka tym razem nie odbyła się z punktu A do B, lecz była 23 km pętlą po wschodniej rubieży naszej gminy, przez: Bliżyce Nadmłyn, Rakojady, Skoki, Antoniewo Leśniczówka, Ignacewo, Stawiany i Wysoką z powrotem do Bliżyc.

Na nieco przewianych i przemarzniętych rowerzystów w świetlicy wiejskiej czekali: Agnieszka Krawczyk, nowo wybrana radna Rady Miejskiej Gminy Skoki – gratulujemy i Paweł Maciejewski, sołtys sołectwa Bliżyce, którym bardzo dziękujemy za organizacyjną pomoc.

Po ciepłej zupie i placku przy kawie wśród uczestników rozlosowano rowerowe upominki ufundowane przez „Dolinę Wełny” oraz skockie gadżety turystyczno – rekreacyjne.  

Na trasie rajdu nie zabrakło prezesa Stowarzyszenia „Dolina Wełny” Janusza Woźniaka, który razem z uczestnikami jechał na rowerze. Panie Prezesie bardzo dziękujemy za finansową i organizacyjną pomoc.

Galeria zdjęć z wydarzenia autorstwa Tomasza Szwajkowskiego: