Pomimo nieciekawych prognoz pogody zapowiadających od południa opady deszczu ponad 300 uczestników stawiło się w Sławicy w Gościńcu Winnica, aby po raz 17. wziąć udział w Turystycznym Rozpoczęciu Sezonu w Puszczy Zielonce 23 marca.

Organizatorem wydarzenia był jak co roku Związek Międzygminny Puszcza Zielonka przy współpracy gminy Skoki.

Uczestnicy mieli do wyboru: 27 km rowerem, 10 km oraz 7 km pieszo lub 10 km i 5 km biegu.

Wszystkie grupy spotkały się około 12:30 w Winnicy, gdzie przy ciepłej zupie i placku podsumowano wydarzenie i rozlosowano koszulki rowerowe i biegowe oraz akcesoria rowerowe i turystyczne gadżety wśród uczestników.

W imprezie wzięło udział dwóch z 6 włodarzy gmin Związku Międzygminnego Puszcza Zielonka. Była burmistrz Murowanej Gośliny Justyna Radomka, która aktywnie od lat bierze udział w tym wydarzeniu, maszerując z kijkami nordic walking. Drugim burmistrzem był włodarz gminy Skoki Tadeusz Kłos, który od lat daje zielone światło tego typu wydarzeniom w naszej gminie.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują wszystkim osobom, które pomogły zabezpieczyć trasę rowerową: Romanowi Kozłowskiemu, Dawidowi Bartkowiakowi, Jędrzejowi Radomskiemu i Maciejowi Tadeuszowi. Przewodnikom tras NW: Danucie Skałbani i Annie Golińskiej. A także opiekunom tras biegowych: Monice Lehmanni braciom Danielowi i Dominikowi Sierszułom.

Bardzo wszystkim dziękujemy za udział w tym wydarzeniu mimo przekropnej pogody i z początkiem sezonu turystycznego życzymy samych ciekawych tras i oby kontuzje Was omijały.

zdjęcia Tomasz Szwajkowski i uczestnicy: